burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Gündemi

İnsuyu Mağarası rekora koşuyor

İnsuyu Mağarası rekora koşuyor
2.218 kez okundu
14 Haziran 2019 - 10:31

Öğretmenevi İnsuyu markası ile İnsuyu Mağarası’nı Burdur halkıyla ve Türkiye ile barıştıran Burdur Öğretmenevi, gerçekleştirdiği hamleler ile İnsuyu’nu turizm açısında kalıcı hale getirmeyi hedefliyor.

3 günlük Ramazan Bayramı ve 9 günlük tatil boyunca binler vatandaşın ziyaret ettiği İnsuyu Mağarası’nda yerli ve yabancı turist akını yaşandı.

Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarası olma özelliği taşıyan Burdur İnsuyu Mağarası’na tatil boyunca 6 Bin 721 kişi ziyaret etti. Geçtiğimiz yıl sezon boyunca toplamda 54 Bin kişi ziyaret edilen İnsuyu Mağarası’na sadece 9 günlük tatil boyunca 6 Bin 721 kişi ziyaret ederek büyük sevince neden oldu. İnsuyu Mağarası, ziyaretçi sayısıyla her geçen gün kendi rekorunu kırarken, artan ziyaretçi sayısıyla rekorlara koşuyor.

ZİYARETÇİLER ALIŞVERİŞ YAPABİLİYOR

İnsuyu Mağarası’na gelerek ziyaretlerini gerçekleştiren yerli ve yabancı turistler, Burdur Öğretmenevi tarafından kurulan ve işletilen hediyelik eşya ve yöresel ürün standında Burdur’un meşhur Ceviz Ezmesi başta olmak üzere, Burdur’un doğasında bulunan şifa kaynağı olarak belirtilirken Kapari bitkisinden imal edilen ürünler satışa sunuluyor.

İnsuyu Mağarası Sosyal Tesislerinde ise serpme kahvaltıdan, akşam yemeğine kadar hizmet alınabiliyor. Öğle ve akşam yemeklerinde ise Burdur’un meşhur Burdur Şiş’i olmak üzere pide ve ızgara çeşitleri ile özel tatlı ve pide türleri yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sunuluyor.

BURDUR VALİLİĞİ İL ÖZEL İDARESİ’nden BÜYÜK DESTEK

Burdur’un il turizminin yeniden canlanması noktasında Burdur Valiliği konuya hassas bakıyor. İl Özel İdaresi aracılığıyla İnsuyu Mağarası işletmesini aşan konularda yol, peyzaj gibi çalışmalarda destek veriliyor.

dilamed
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.