burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

2. Burdur Yağlı Güreşleri 17 Ağustos’ta yapılacak

2. Burdur Yağlı Güreşleri 17 Ağustos’ta yapılacak
2.544 kez okundu
26 Haziran 2019 - 12:11

Burdur Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı 2. Burdur Yağlı Güreşleri 17 Ağustos 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

40 başpehlivan ve 500’e yakın farklı ağırlıklarda sporcunun güreşeceği müsabakaların tanıtım lansmanı Susamlık Tesislerinde gerçekleşen basın toplantısı ile yapıldı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve güreş organizasyoncularının katıldığı lansmanda konuşan Başkan Ercengiz, bu yıl ikincisini organize edecekleri 2. Burdur Yağlı Güreşlerinin geçen yıla göre ilginin daha fazla olacağını ifade ederek, geçen seneden edindikleri tecrübe ile eksiklerini gördüklerini belirtti. Gördükleri eksiklikleri bu yıl gidereceklerini kaydeden Başkan Ercengiz, Burdur’da bu güreşleri yaparak hem ilin tanıtımını yapacaklarını hem de genç neslin kötü alışkanlıklardan uzak tutmak adına yağlı güreşleri teşvik edeceklerini belirtti.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.