burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

2019 yılı trafik masaya yatırıldı

2019 yılı trafik masaya yatırıldı
671 kez okundu
18 Temmuz 2019 - 8:50

İçişleri Bakanlığı tarafından, trafik kazalarından kaynaklı ölüm vakalarının azaltılmasına yönelik hazırlanan “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” kapsamında, kısa vadede yapılacak çalışmalarla ilgili “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulamaya konuldu.

Trafik kazası nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların en aza indirilmesi, kaza nedeniyle yaşanmakta olan manevi kayıpların yanında sosyo-ekonomik kayıpların da ortadan kaldırılmasının hedeflendiği “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” kapsamında İlimizde uygulamaya konulan eylem planları ve alınan tedbirleri gözden geçirmek üzere Vali Şıldak başkanlığında Trafik Değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıya Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Çankal, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Kılıç ilgili kurum müdürleri ve oda başkanları katıldı.

Burdur İli 2019 yılı ilk altı aylık dönemi trafik verilerinin değerlendirildiği toplantıda, Temmuz-Aralık dönemine ilişkin uygulanacak eylem planları ve alınacak ilave tedbirler gözden geçirildi. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla trafik bilincinin oluşması ve farkındalık yaratmak amacıyla yıl içerisinde uygulamaya konulan “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kampanyası kapsamında, “öncelik hayatın öncelik yayanın” sloganıyla uygulanan Önce Yaya Uygulaması, “Yaşam İçin Kısa Bir Mola” sloganıyla uygulanan “Yaşam Tünelleri” ile ilgili yürütülen çalışmalar görüşüldü.

Toplantının sonunda Burdur’da trafik güvenliğinin sağlanmasında üstün gayreti görülen Jandarma ve Emniyet personeli, Vali Hasan Şıldak tarafından “Başarı Belgesi” ile ödüllendirildi.

Vali Hasan Şıldak toplantının son bölümünde yaptığı konuşmada; İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun bizzat talimatlarıyla trafik düzeni ve güvenliğini sağlamak amacıyla uygulamaya konulan trafik eylem planlarının ve yürütülen kampanyaların İlimizde hassasiyetle uygulanması ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için başta Emniyet ve Jandarma birimlerimiz olmak üzere ilgili bütün kurum ve kuruluşlarımızın gereken hassasiyeti en üst seviyede göstermelerini istedi.

Uygulamaya konulan eylem planları ve alınan bütün tedbirlerin, yapılan bütün denetimlerin, yürütülen kampanyaların amacının Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarını en aza indirmek olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, özellikle sürücülerden aşırı hız, emniyet kemeri, araç başında telefon kullanılmaması ve motosikletlerde kask kullanılması noktasında hassasiyet göstermelerini isteyerek “Bu Yolda Hep Birlikte” olduğumuzu unutmamaları gerektiğini vurguladı.

burdur ceviz ezmesi
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.