burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Başarılı İş Kadını Gülay Korur

Başarılı İş Kadını Gülay Korur
769 kez okundu
10 Ekim 2019 - 20:34

On parmağında on marifet denir ya işte öyle bir şey…Burdur’da kadınların temsili noktasında önemli aşamalar kaydetmiş, Kadın Girişimciler Kurulunun Kurucu Başkanlığını üstlenmiş yine Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilk kadın Meclis Başkan Vekilliği görevini yürütmüş, yeri gelmiş moda ile ilgilenmiş, yeri gelmiş, poliçe kesmiş, yeri gelmiş, eğitmenlik yapmış, anneliği de hiç ihmal etmemiş. Şimdi de dünya devi bir firmanın Burdur Temsilciliğini üstlenmiş bir kadın girişimci Gülay Korur.

AZMİN VE KARARLILIĞIN SONUCU BAŞARI

Burdur gibi küçük bir ilde birden fazla sektörde başarı elde etmiş eğitmenlikten sigortacılığa, modadan Vestel Bayiliğine uzanan bu iş hayatında zorluklara rağmen hiç yılmamış ve asla pes etmemiş bir kadın olarak azmin ve kararlılığın sonucu başarı olduğunu gösteren bir iş insanı Gülay Korur. Toplumda sadece resmiyette iş yeri üzerine görünen kadınların olduğu bir iş hayatında, kadınlara birden fazla sektörde nasıl başarılı olacağını kanıtlar nitelikte iş hayatına devam eden Gülay Korur her geçen gün adından söz ettirmeye devam ediyor.

STK’LARDA ÖNEMLİ GÖREVLERDE YER ALDI
Sivil Toplum kuruluşlarında kadınların çok az yer aldığı dönemlerde Gülay Korur Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu Başkanlığı, Meslek Komite Başkanlığı ve Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanlığı gibi önemli görevlerde yer aldı. İş Kadınlarını sivil toplum kuruluşlarında başarılı bir şekilde temsil etti.

GÜLAY KORUR’DAN FARK YARATAN ÇALIŞMALAR

Mayıs 2014’te BUTSO Kadın Girişimciler Başkanı olarak ilkini düzenlenen YÖRESEL YEMEK YARIŞMASINI gerçekleştirdi.

Düzenlediği yarışma ayrıca ilimize hem istihdam hem de yarışmacılara ekmek kapısı oldu. Yarışmadan sonra dereceye girenler bir çok işletmede iş sahibi olurken, bazıları da işletmelerini açarak girişimde bulundular.

  • 23 Nisan 2013 tarihinde Burdur İstiklal Ortaokulu’nda Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliğine katılarak onların coşkusunu birlikte paylaştık. Onlara kadınların iş hayatında ve güncel hayatta nasıl başarılı olacaklarını göstererek rol model oldu.
  • BUTSO bünyesinde sayısız toplantılar yaparak sektörel bazda kadınlarımızın iş hayatında başarılı olmaları için yön verdik ve tavsiyelerimizi sundu.
  • Kadın üyeleri ile sürekli iç içe oldu. Sorunlarını her daim dinledi ve çözüm odaklı oldu.
  • Yerinde sayan değil, vizyonel bir yönetim anlayışı çerçevesinde hizmet verdi.
  • Bir kadın meclis üyesi olarak BUTSO bünyesindeki çalışmalarıN da pozitif ayrımcılık yaparak hemcinslerini öncelik tanınması noktasında gayretler sarf etti. Sivil toplum örgütlerinde ve sosyal hayatta bayanların ön plana çıkması için destek bulundu.

GÜLAY KORUR KİMDİR?

Çalışma hayatına aldığı eğitimler doğrultusunda Halk Eğitim Merkezinde eğitmen olarak devam ederken 2000 yılında radikal bir karar alarak, eşininde destek ve yönlendirmeleriyle sigortacılık sektörüne adım attı. O zamanki adıyla AXA OYAK sigorta temsilciliğini aldı. Uzunca bir süre tekli acente sisteminde kaldım ve il birinciliklerine uzanan birçok başarı yakaladı. Zaman içerisinde; ALLIANZ, SAMPO JAPAN, AIG, NEOVA, LİBERTY, ZÜRİCH ve AK SİGORTA gibi sektörün önde gelen sigorta şirketleri ile çalışmaya başladı. Yine bu şirketlerle il bazında birçok dereceler elde etti ve birlikte birçok başarılı işe imza atma şansı yakaladı.Sigortacılık mesleğini yürütürken bir yandan da sivil toplum nezdinde de girişimlerde bulundu. Bu doğrultuda, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nda ilk olan, sigorta acenteleri il delegeliğine seçildi. Meslek komitesi başkanlığını yürüttü. Ayrıca BUTSO’da iki dönem meclis üyeliği ve bir dönem Meclis Başkan Vekilliği yapmıştır. Bir dönem Burdur Kadın Girişimciler Kurulu Kurucu Başkanlığına seçildi . Ayrıca, akademik çalışmalarla mesleğin gelişimine katkı sunmak ve gençlerin sektöre ilgisini sağlamak amacıyla, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde sigortacılık sektörü ile ilgili dersler verdi. Burdur’un önde gelen Mali Müşaviri ve Bağımsız Denetçisi Rıfat Korur ile evli, Uğurcan ve Onurcan’ın annesidir.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.