burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Burdur tek yürek oldu

Burdur tek yürek oldu
594 kez okundu
13 Ekim 2019 - 20:49

Burdur İl Merkezinde ve bütün İlçelerdeki Camilerde halkımız sabah namazında tek yürek oldu…

Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan kahraman askerlerimize ve güvenlik güçlerimize manevi destek olmak amacıyla Valilik tarafından birlik ve beraberlik şuuruyla  düzenlenen programda İl Merkezi ve İlçelerimizdeki camilerimizde sabah namazında Fetih Suresi okunarak dua yapıldı.

İl Merkezinde Pazar Camiindeki programa başta Vali Hasan Şıldak olmak üzere, Milletvekili Yasin Uğur, Garnizon Komutanı P. Alb. Cenk Baburşah, C. Başsavcısı Dr. Özkan Gürdoğan, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, İl Jandarma Komutanı Alb. Orhan Kılıç, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sabah Namazı sonrası okunan Fetih Suresi ve Hatm-i Şeriflerin ardından, Barış Pınarı Harekatı’nda Vatanımız ve Milletimiz için teröre karşı mücadele eden Askerlerimiz ve Güvenlik Güçlerimiz için dua edildi.

Vali Şıldak, duanın ardından Cami çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Ordumuzun Suriye’de barış adına, Ülkemizin güvenliği adına gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatına, Milli birlik ve beraberliğimizin Burdur’dan bir ifadesi olarak, bütün vatandaşlarımız adına dualarla destekte bulunduk.

Bütün camilerimizde Fetih Suresi okundu. Her sabah olduğu gibi bu sabah da büyük bir katılımla vatandaşımızla bir araya gelerek, birlik içinde bu dayanışmayı gösterdik.

Bütün Burdur halkı olarak en güçlü şekilde Silahlı Kuvvetlerimize, orada görev yapan bütün birimlerimize bu duygularla desteğimizi ortaya koymuş olduk. Bu programa iştirak eden bütün vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.