burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Şehrin merkezine lavanta bahçesi

Şehrin merkezine lavanta bahçesi
1.697 kez okundu
20 Kasım 2019 - 11:23

Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Armağan İlci Mahallesindeki bir parkta Lavanta Bahçesi kuruyor.

Burdur Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce Armağan İlci Mahallesindek kurulması planlanan Lavanta Bahçesine 4000 fidan lavanta dikildi.

Lavanta Bahçesi olarak değerlendirilecek olan parkta incelemelerde bulunan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “İlimizde özdeşleşen lavantanın bir bahçe örneğini Armağan İlci Mahallemizde bir parkımızda uygulamaya karar verdik. Yaklaşık bugün 4000 lavantayı toprakla buluşturduk. Alan tesviyemizi ve hazırlıklarımızı tamamladık. Ekimi tamamlandıktan birkaç yıl sonra Burdur’un kendi marka değeri olan lavantayı da bir mahalle arasında lavanta bahçesi olarak göreceğiz. Ne kadar çok yeşil o kadar güzel bir hayat diye düşünüyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ile bu çalışmayı hızlı ve sürekli hale getireceğiz. Farklı noktalarda gül bahçesi ve ıtırlı bitkiler bahçesi yapmayı planlıyoruz. Artık temalı parklarımız olacak. Tüm çalışanların emekleri ve ellerine sağlık diliyorum” dedi.

Başkan Ercengiz, lavanta fidesi dikim çalışmalarına katılarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile birlikte lavanta dikti.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.