burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika

Milletvekili Özçelik’ten restorasyon açıklaması

Milletvekili Özçelik’ten restorasyon açıklaması
563 kez okundu
21 Kasım 2019 - 19:47

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Ulu Cami çevresi restorasyonu ile ilgili açıklamada bulundu.  Geçmişten günümüze kadar yapılan çalışmaları ve görüşmeleri tek tek açıklayan Özçelik, Burdur’un tarihi ve kültürel güzellikleri ile Turizm pastasından hak ettiği payı fazlası ile alacak dedi. 

“HÜKÜMETİMİZİN TARİHİ MEKANLAR ve VAKIFLARA AİT ESERLERE RESTORASYON DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR.”

AK Parti Hükümetinin Burdur Turizmine kattığı değerlere dikkat çeken AK Parti Burdur Milletvekilli Bayram Özçelik geçmişte Burdur Ulu Cami Çevresi ve tarihi yapıların restoresi ile yapılan çalışmaları hatırlattı.  Yapılanlar ve süreç hakkında bilgiler veren Bayram Özçelik, “24 Eylül 2017 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. NUMAN KURTULMUŞ’un Burdur’u ziyaretleri esnasında, AK Partili Belediye ve Burdur İl Özel İdaresi olarak 2005-2007 yıllarında Burdur Ulu Cami Çevresinde sokak sağlıklaştırma çalışmalarının yapıldığını, bunun yanında da Ulu Cami etrafında bulunan tarihi yapılarında restorasyonunun yapılması gerektiğini görüşmüştük. Bu görüşmeler neticesinde defalarca Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdürümüz ve Genel Müdür Yardımcılarımızla görüşmelerde bulunduk. Daha sonraları Anıtlar Üst Kurul Üyesi olan dönemin Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı hemşehrimiz Hüsamettin Gülhan’ın da devreye girmesi, Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdür Yardımcımız hemşehrimiz Yakup Harmanda’nın da büyük katkılarıyla, Bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş gerekli talimatları vererek Genel Müdürlük onayından geçerek yatırım programına alınmıştı. Geçen yıllardaki ekonomik darlık ve ödenek ayrılmadığından dolayı projelerimiz beklemeye alınmış olsada, AK PARTİ Hükümetimizin tarihi mekanlar ve vakıflara ait eserlerin restorasyonuna verdiği destekler devam etmektedir.” açıklamasında bulundu. 

 “SÜREÇ DEVAM EDİYOR, YATIRIMDA OLAN BU PROJEMİZE ÖDENEK AYRILMASI İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Ulu Camii çevresi restorasyon çalışmalarının 2020 yatırım bütçesinde yer alması için Milletvekili Yasin Uğur ve İl Başkanı Volkan Mengi ile birlikte görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Bayram Özçelik “Geçtiğimiz hafta Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünden Sorumlu ve Yatırım ve İşletmelerden Sorumlu Bakan Yardımcımız Nadir Alpaslan Beyle Milletvekilimiz Yasin Uğur ve İl Başkanımız Volkan Mengi ile birlikte yaptığımız görüşmelerde Ulu Cami Çevresi Restorasyonu konusunda da destek istedik ve Yatırıma Başlanması talebinde bulunduk. 2020 Yatırım Bütçesine Alınması ile İlgili Taleplerimizi İlettik. Şehrimizi Tarihi Hüviyetine Kazandıracak Bu Çalışma hakkında 21 ŞUBAT 2018 Yılında Burdur Yerel Gazetelere Açıklamalarda Bulunduk. 21 Şubat 2018 Yılındaki Bu Basın Açıklamalarımız Burdur Basınında Geniş Yer Almıştır. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Burdur’umuza AK PARTİ Hükümetlerimizin Hizmet ve Yatırımlarını Fazlalaştırmaya Devam Edeceğiz. Burdur’umuzun turizmde hak ettiği konuma geleceğinden kimsenin kuşkusu olmasın” şeklinde konuştu

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.