Burdur Belediyesi’nden yeni içme suyu açıklaması « Burdurweb, Burdur Haber, Güncel Burdur Haber Burdur Belediyesi’nden yeni içme suyu açıklaması « Burdurweb, Burdur Haber, Güncel Burdur Haber
hava Hafif Yağmur Geçişi
DOLAR 28,9440 %% 0.04
EURO 31,8340 %% 0.2
GRAM ALTIN 1.903,63 %% 0,12
ÇEYREK A. 3.112,44 %% 0,12
BITCOIN 1.099.412 %-0.186
SON DAKİKA

Burdur Belediyesi’nden yeni içme suyu açıklaması

Son Güncelleme :

31 Temmuz 2022 - 20:48

Burdur Belediyesi’nden yeni içme suyu açıklaması

Burdur Belediyesi il genelinde yaşanan su kesintilerine istinaden Basın Bürosundan açıklama yayınladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Çok kıymetli hemşerilerimiz

Kış aylarında yapılan 4 yeni sondajın hizmete girmesi ile birlikte Burdur İçme Suyu sondajlarından saniyede yaklaşık toplam 350 litre civarında su üretilmektedir.

Geçtiğimiz kış aylarında anlık tüketim 300 litre olarak tespit edilirken içme suyu sondajlarımızın yeterli olduğu ve geçtiğimiz birkaç gün öncesine kadar da herhangi bir su sorunu şehrimizde yaşanmamakta idi.

Ancak gerek Gökpınar ve İnsuyu mevkiinde gerekse şehrimizin tarımsal alanlarında yapılan tarımsal faaliyetler nedeniyle anlık su tüketiminin saniyede 380-400 litrelere kadar çıktığı gözlenmektedir.

Anlık su üretimimizde kısmi bir azalma olsada önemli bir sıkıntı bulunmamaktadır ancak anlık su tüketiminde beklenenin çok çok üzerinde bir tüketim başlamıştır.

Şehrimizde bahçeli evde oturan yurttaşlarımızın çok fazla olması hem de tarımsal amaçlı yapılan sulamaya bağlıdır.

Gece ilerleyen saatlere rağmen anlık su tüketiminin azalmamış vatandaşımızın içme suyunu, içme suyu maksadı dışında da kullandığını göstermektedir.

Şehrimizin Kuzeyinde yani alt bölümlerinde yer çekimine bağlı olarak içme suyumuzun daha hızlı iniyor olması şehrimizin yüksek yerlerine zaman zaman su ulaşmasını engellemektedir

Halkımızdan ricamız ilave yapılacak sondajlar devreye girinceye kadar içme suyumuzu kaldırım, balkon, halı, teras veya araç yıkamada kullanılmamasını, tarımsal amaçlı sulama yapan vatandaşlarımızın da suyumuzu daha dikkatli kullanmasını mümkünse damlama sulama sistemi ile en az şekilde kullanmasını halkımızdan rica ediyoruz.

----- REKLAM -----