Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

Kışla Caddesi’nde aşırı sürate dur denilmeli

22 Ekim 2018 Pazartesi, 15:31

Burdur merkez Kışla Caddesi’nde hem vatandaş hem de esnaf trafik konusunda dertli.

Vatandaşın ve esnafın trafikte dertli olduğu nokta ise Kışla Caddesi’nden Cumhuriyet Meydanı’na gelen bazı araçların yüksek süratle seyir halinde olması.

Karşıdan karşıya geçmekte tehlike yaşayan vatandaş ve esnaflar, aşırı süratli gelen otomobil ve araçlar nedeniyle kaza riski taşımaktan şikayetçiler.

Haber merkezimize ulaşan bazı esnaflar daha önceden Burdur Belediyesi’ne konu ile ilgili dilekçe verdikleri, kavis konulması konusunda talepte bulunduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını ifade etti.

Kışla Caddesi’nde çiçekçilik yapan Ahmet Ataseven, konuyla ilgili acil çözüm bekledikleri, gerekli girişimleri vatandaş olarak yaptıklarını ama bir sonuç alamadıklarını kaydetti.

Kışla Caddesi’nde berber olan Ahmet Aldemir ise yoldan geçen vatandaşların süratli geçen araçlar dolayısıyla bekleme halindeyken büyük tehlike yaşadıklarını ifade etti.

KAVİS ÇÖZÜM OLABİLİR

Kışla Caddesi’nde belirlenen noktalara hız yavaşlatıcı kavis konulursa süratli gelen araçlar için önlem olabilir. Bu noktada Burdur Belediyesi’nin teknik inceleme yapması gerekiyor.

TERS YÖNDEN GELEN ARAÇLAR TEHLİKE SAÇIYOR

Kışla Caddesi ile bağlantılı olan Şehit Özpolat Caddesi’nden gelen özellikle yabancı otomobiller işaretlerin yetersiz olduğu veya tam olarak görülmemesinden kaynaklı olarak sağa dönerek Kışla Caddesi’ne giriyor. Kışla Caddesi’nde zaman zaman ters seyir halinde olan otomobiller hem yayaları hem de araçları tehlikeye atıyor. Şehit Polat Caddesi’nden aslında araç geçişi Kışla Caddesi’ne kapalı ancak ara sokaklardan bu caddeye giren araçlar Kışla Caddesi dönüş yasak tabelayı görmeyince ters yöne giriş yapmış oluyor.

ÇÖZÜM BULUNMALI!

Ters yönden gelen araçların önlenmesi için Burdur Belediyesi’nin acilen bir çözüm üretmesi gerekiyor. Herhangi bir ölümlü ve maddi hasarlı bir kazanın yaşanmaması için uyarıyoruz.

Yorum

  1. Ahmet

    10/23/2018 at 13:07

    Aynı sorun Mimar Sinan caddesi üzerinde de mevcut. Burdur’un bir çok noktasına kasis konulması şart. Defalarca dilekçeler verdik, kazalar devam ediyor. Şehirle ilgili bu tür haberler daha çok yapılmalı. Belediye de el atmalı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi