Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi
doruk-reklam

LONGYI Marble’dan mermer istişare toplantısı

13 Şubat 2018 Salı, 14:31

Burdur’un önde gelen mermer ihracatı firmalarından LONGYI MARBLE, bugün Türk Mermer Maden Vakfı’nı ağırladı.

Grand Özeren Otel’de gerçekleşen toplantıda Türk Mermer Maden Vakfı Başkanı Ersoy Erol ve yönetim kurulu üyeleri ile davetli sektör temsilcileri katıldı.

Toplantı hakkında açıklamada bulunan Türk Mermer Maden Vakfı Başkanı Ersoy Erol, ” Türk Mermer Maden Vakfı olarak mermerin bütün dünyada daha çok bilinmesini artırmak, rekabeti belirlemek, uluslararası piyasada kabul görmesi için başlıca çalışma alanları olan bir vizyonla yola çıktık.  İstişare toplantıları dediğimiz toplantıları Türkiye’nin çeşitli illerinde yapmaktayız. Bunu bölge bölge ayırırsak Burdur’daki toplantı bizim açımızdan şöyle bir önem taşıyor. Türk mermeri dünyada yeri olan bir mermer. Yüzde 40’ı dünya rezervinin Türkiye’de. Dolayısıyla nasıl Ortadoğu ülkelerini Cenab-ı Allah petrol verdiyse Türkiye de mermeri bahşetmiş. Bunu da en iyi şekilde işleyebilmek, çalışabilmek için sağolsun Türk mermercisi var gücüyle çalışmaktadır. Öyle bir çalışmaktadır ki artık dünya Türk mermer bilmekte onun dışında Burdur mermerini, Burdur Beji’ni ayrıca bilmektedir. Onu da geçtik şimdi artık bizim bulunduğumuz havza Batı Akdeniz Bölgesi dediğimiz  Isparta, Burdur, Antalya üçgeninde çok değerli mermerler çıkmaktadır. Artık dünyanın belli başlı projelerinde isimleriyle anılan otomon, bej, tundra gri, diana rose gibi çeşitli mermerler tamamen bu yöreden çıkmaktadır. Bununla da ilgili olarak bizim böyle bir istişare toplantısı yapmamız bu bölgede bunun için önemlidir” Dedi.

LONGYI MARBLE’ a TEŞEKKÜR

Ev sahibi LONGY MARBLE hakkında konuşan Türk Mermer Maden Vakfı Başkanı Ersoy Erol, “Buradaki mermerci arkadaşlarımızla birarada kahvaltı edip istişare edeceğiz, sorunları dinleyeceğiz, görüş alış verişinde bulunacağız. Bu amaçla tertip ettiğimiz bir toplantı. Sağolsun bunu da buradaki arkadaşımız LONGY MARBLE’ın organize etti ve bizlere yardımcı oldu. Onlara teşekkür ediyorum. ” Dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad