Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi
doruk-reklam

Milletvekili Özçelik’ten çifte müjde

12 Şubat 2018 Pazartesi, 21:12

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Burdur İlinin 2002 yılından bu tarafa en fazla yem bitkisi desteği alan iller arasında olduğunu belirtti.

“EN FAZLA DESTEĞİ ALAN İLİZ, ÇÜNKÜ ÜRETİCİYİZ”

Burdur İlinin Tarım Hayvancılıkta Marka İl olduğunu vurgulayan Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “İlimizde 2002 yılından bugüne kadar İl’ler arasında en fazla yem desteği alan İl’iz, çünkü üreticimiz, hayvancılıkta maliyeti düşürmek için yem bitkileri ekimi gerçekleştiriyorduk. Tabii ki burada sulama alanlarında da Hükümetimizin, İl Özel İdaremizin çalışmalarında etkili olmaktaydı. Yem Bitkileri destekleme ödemesi BUGÜN itibari ile çiftçimizin hesaplarına geçmiştir. 5.300 çiftçimizin 153 bin dekar yem bitkisi ekilişine 9,7 milyon ₺…(9.700.000 TL ) ödenekler çiftçimize ödenmeye başlanmıştır. Burdur İlimizde AK Parti hükümetleri olarak her zaman Burdurlu çiftçilerimizin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz.” Dedi.

Milletvekili Özçelik’ten Kültür Merkezi İnşaatı Müjdesi

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Kültür Merkezinin tamamlanması konusunda ödenek geldiğini ve yatırım programına alındığının müjdesini verdi.Milletvekili Özçelik: “Kültür Ve Turizm Bakanımız Prof Dr Numan Kurtulmuş’un İlimiz Ziyaretinde Uğradığımız,İncelemelerde Bulunduğumuz Kültür Merkezi İnşaatında,Ziyaret Sonrası Daha Önce Kalkınma Bakanlığı Tarafından Kültür Merkezimiz yapımına Aktarılan 2.690.000 TL Ödenek Sonrasında Şimdide Bakanlığımız Kültür Merkezi İle İlgili Olarak 2018 Bütçesine Ayrıca 2.184.000 TL Ödenek Konuldu ve Resmi Gazetede Yayınlandı.İnşaallah Önümüzdeki Günlerde Bu Ödeneklerle Kültür Merkezimizin Havalandırma,Işıklandırma,Seslendirme ve Tefrişat Donanımı İle İlgili İhale Süreci Başlatılmış Olur.Özellikle Kültür Merkezimizin Bitimiyle İlimizdeki Salon ve Kültür ve Turizm Çalışmalarındaki Büyük Bir Eksiklik Tamamlanmış Olacaktır.” Dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad