Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

Tatilciler dikkat! Yola çıkacaklar için önemli haber

17 Ağustos 2018 Cuma, 12:19

9 günlük Kurban Bayramı tatili bu akşam itibariyle başlarken, bazı tatilciler yollara erken düştü.

Bayram tatili öncesi trafikte sorun yaşamak istemeyen vatandaşlar yola erken koyulsa da yollarda bayram boyunca trafiğin yoğun olması bekleniyor.

Karayollarında özellikle şehirler otobüsler ile şahsi araçlarıyla yolculuk yapan vatandaşlarca yollar canlanacak.

NELERE DİKKAT ETMELİ?

Tatilinizi tatsız bir durumla zehir edilmemesi için öncelikle yolculuk yapacak olan sürücülerin trafik kurallarına harfiyen uyması gerekiyor. Başta hız sınırlarını uymak koşuluyla, uzun süre direksiyon başında durmamak, uykulu iken araç kullanmamak gerekiyor. Uzun yolculuklarda sürücünün dikkatini dağıtmamak için yolcuların sürücü ile konuşmaması, görme açısını önleyecek hareketlerde bulunmaması, sürüş esnasında ise direksiyon hakimiyetini sarsmaya yol açacak şekilde sürücüye uyarı amaçlı dokunulmaması gerekiyor.

YOL DURUMLARI

Bayram tatili öncesi karayollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde de ulaşım kontrollü sağlanıyor. Bu nedenle vatandaşların trafik levhalarını dikkatli olarak takip etmeleri gerekiyor.

*Burdur-Isparta yolunun 2+700 km.sinde heyelan meydana gelmiş olup, bu kısımda ıslah çalışmaları devam etmektedir. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

*Yeşilova il yolunun 0-34 km.leri arası yol yapım çalışmaları nedeniyle yol trafiğe kapatılarak, ulaşım Karamanlı-Yeşilova güzergahı üzerinden sağlanmaktadır.

*Dinar-Dazkırı Ayr. – Evciler yolunun 3+500-4+500 km.leri arası Sanat Yapısı çalışmaları devam etmektedir. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

*Çavdır-Burdur yolunun 5. ve 21. Km.leri arası Bölünmüş yol yapım çalışmaları devam etmektedir. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir

*Çavdır-Kemer Ayrımı yolunun 2+000-10+500 km.leri arasında Yol Yapım çalışmaları devam etmektedir. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

*Fethiye-Söğüt-Antalya yolunun 0-60 km.leri arasında sathi kaplama yenileme çalışmaları yapılmaktadır. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

*Serik-Manavgat yolu Manavgat Şehir geçişi 22+000-24+000 km.leri arasında Farklı Seviyeli Kavşak yapım çalışmaları devam etmektedir. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

*Burdur-Antalya devlet yolunun 27. ve 33. km.leri arasında beton hendek yapım çalışmaları devam etmektedir. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

*Burdur-Antalya devlet yolunun 14+500-23+500 km. leri arasında yol yapım çalışmaları ve istinat duvarı yapım çalışmaları devam etmektedir. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

*Burdur-Antalya devlet yolunun 23+500-44+500 km. lerinde Farklı seviyeli Köprülü Kavşak yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

*Burdur-Antalya devlet yolunun 23+500-44+500 km. lerinde Farklı seviyeli Köprülü Kavşak yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

*Antalya-Altınyaka-Kumluca yolunun 0-10 .km.leri arasında yol yapım ve genişletme çalışmaları devam etmektedir. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi