Son Dakika
16 Ocak 2019 Çarşamba
doruk-reklam

Zerda Çiçekçilik yeşili kentle buluşturuyor

12 Haziran 2018 Salı, 10:22

Burdur’da uzun yıllardır yeşil alan tesisi, park ve bahçelerin çiçeklenmesi ve peyzaj projelerinde marka olan Zerda Çiçekçilik, hizmetleri, faaliyetleri ve projeleri hakkında Burdurweb Dergisi’ne söyleşide bulundu.

Kısaca sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Zerda Çiçekçilik, Halil Uyar ve Hüseyin Uyar iki kardeşin ortak girişimiyle başladı.İlk olarak ticari hayatımıza Burdur halk pazarında (çiçekçi) esnafı olarak başladık. Bir müddet sonra Burdur merkezde güzelleştirme parkının oradaki işletmemizi daha da büyüterek 2010 yılı itibariyle Burdur Tefenni Karayolu 2.km Vali Konağı karşısındaki 7 dönüm arazi alanına taşınarak faaliyetlerimize burada devam etmekteyiz.

Firmanızda ne tür hizmetler vermektesiniz?

Firmamızda, başta park, bahçe , yeşil alan, peyzaj çalışmaları olmak üzere, bölge iklimine uygun olan çam ağaçları ( mavi ladini , batı ladini, toros sediri, limon selvi ve leylendi) yapraklı ağaçlar ( akasya, çınar,akağaç, süs eriği, salkım söğüt,süs elması vb.) çalı bitkileri (lüküstürüm, taflan, lavanta, ateş dikeni vb.) güller (yedi veren gülleri, meyland gülleri ve sarmaşık gülleri vb.) mevsimlik çiçekler (kasımpatı,sardunya, hercayi vb.) gibi bitki ve çiçeklerin üretimini ve satışını yapmaktayız. Bunun yanı sıra sertifikalı meyve fidanları üretimi ve satışını yapmaktayız.Bunlardan bahsedersek, ceviz( chandler, fernor, şebin, Bilecik,kaman vb.) meyveler ise (elma, armut, şeftali,kayısı,kiraz, ayva, hümnap, badem, cennet elması, üzüm asması, böğürtlen ahu dudu vb.)

Projeleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Geçmiş dönemde bir çok önemli projeye imza attık.Bunlardan bahsetmek gerekirse, İlimizin gururu olan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlük binası çehresinin peyzaj çalışmaları, yine üniversite için yaptığımız çalışmalar İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, MAKÜ Cami, Avşarhan, toplanma merkezi, Kitap Kafe peyzaj çalışmalarını gerçekleştirdik.Ayrıca inşaatı süren kütüphane ve tören alanı peyzaj çalışmalarının tesis edilmesi çalışmalarını devam ettirmekteyiz.Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi çevresi ve peyzaj çalışmaları yapılmıştır.Burdur şehir merkezinde ise Merve Grup ,Bahçeşehir Koleji ve Metka İnşaat Yaşam Merkezi peyzaj çalışmaları rutin olarak devam etmektedir.Bunların dışında bireysel ev bahçelerinin yapımı da konusunda da ayrıca hizmet vermekteyiz.Ayrıca bitki zararlarına karşı mücadelede konusunda ilaçlama ve gübreleme hizmetleri de vermekteyiz.

İnsanlar niçin buraya gelmeli?

Yeşili seven tüm hemşehrilerimizin bitki yetiştirmek, hobi bahçesi kurmak, tıbbi aromatik bahçeler tesis etmek, sağlıklı ve sertifikalı meyve bahçeleri oluşturmak, evlerin daha yeşil ve yaşanabilir bir ortam oluşturmak istiyorlarsa buraya gelerek bizden fikir ve hizmet alabilirler.

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Burdur’da daha yaşanabilir kent olması için, bahçe kültürünü oluşturup daha güzel ve daha yeşil bahçeler oluşturmayı hedefliyoruz. Bitkiyi, yeşili ve doğayı seven tüm Burdurlu hemşehrilerimizi Zerda Çiçekçiliğe bekliyoruz.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi