Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

Başkan Alagöz’den mücadeleye tam destek

07 Kasım 2018 Çarşamba, 15:32

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz Enflasyonla Topyekün Mücadele kapsamında Belediye’nin gelir elde ettiği çeşitli hizmetlerden %10 ila %67 arasında değişen oranlarda indirim yapılacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

İŞTE BAŞKAN ALAGÖZ’ÜN AÇIKLAMASI

Son dönemde döviz üzerinden Ülkemize yapılmaya çalışılan ekonomik darbenin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift hanelere çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle esnaflarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından başlatılan “Enflasyonla Mücadele Programı”nı son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.

Geçtiğimiz aylarda yaptığım basın açıklamasında belirtmiş olduğumuz Belediyemize döviz ile alışveriş yapmama kararının yanında Enflasyonla Topyekün Mücadele programına da Belediyemiz ve Belediyemize bağlı tüm işletmelerimizle en geniş şekilde katılım için çalışma başlatılmıştır. Bu kapsamda bugün gerçekleştirdiğimiz aylık olağan meclis toplantımızda vatandaşlarımız tarafından Belediyemize ödenmekte olan ÇTV, İlan-reklam vergisi, su tüketim bedeli ve inşaat ruhsat bedellerinde 2019 yılından itibaren geçerli olmak üzere %10 ile %67 arasında değişen indirim yapılması kararı alınmıştır. Hem esnaflarımızın hem de Aziz Milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Enflasyonla Mücadele programının, Vatanımıza, Milletimize ve Tefenni’li hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyor saygılar sunuyoruz.

İŞTE O İNDİRİM LİSTESİ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi