Son Dakika
19 Ocak 2019 Cumartesi
doruk-reklam

Başkan Başar’dan Başkan Keyik’e tepki

14 Nisan 2018 Cumartesi, 13:29

BTB Başkanı Başar yazılı bir açıklamada bulunarak “BUTSO Başkanı Keyik demokrasiye gölge düşürdü!” diyerek BUTSO Başkanı Yusuf Keyik’e tepki gösterdi.

Burdur Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Yılmaz, karşısına aday olan Baki Varol’un düzenlediği yemekli toplantıda, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik’in alenen taraf olmasını sert bir dille eleştirdi. Başar, “Sayın Başkan, Burdur Ticaret Borsası’nın bir üyesi, Baki Varol’un listesinde yer alan isim gibi hareket etmiş, kimliğini ve seçimle unutmuş, yeri geldiğinde olgunluktan, demokrasiden bahsetmiş ancak tüm bu söylediklerini dün akşam unutarak, seçmenin hür iradesini bir kenara atmış, alenen Burdur Ticaret Borsası seçimlerine taraf olduğunu bir kez daha ilan etmiştir” dedi.

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, katılımcı sivil toplumun varlığının, demokrasilerin vazgeçilmezi olduğunu, bu açıdan odalar ve borsaların toplumda itici güç olarak gördüğünü ve önemli bir role sahip olduğunu belirterek, seçimlerin demokratik bir olgunluk içerisinde tabana yayılı bir şekilde yapılmasını, üyelerin özgür iradeleriyle karar vermesinin, odalar ve borsaların etkinliğini daha da arttıran bir husus olduğunu belirterek, elde edilecek olan başarının demokrasinin tam ve sağlıklı işlemesine bağla olduğunu söyledi. Ancak, düzenlenen yemekli toplantında, yaşanan olayları sosyal medya da hayret ve üzüntü içerisinde izlediğini aktaran Başar, “ Görüntünün yayınlandığı andan itibaren telefonlarım susmadı. Birçok üyemden tepki telefonları alarak, bu açıklamayı yapma durumunda kaldım” dedi.

Toplumun itici gücünden biri olan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının, Burdur Ticaret Borsası’nın bir üyesi, Baki Varol’un listesinde yer alan isim gibi hareket ettiğini, kimliğini unuttuğunu vurgulayan Başar, “Yeri geldiğinde olgunluktan, demokrasiden bahseden Sayın Başkan, tüm bu söylediklerini dün akşam unutarak, seçmenin hür iradesini bir kenara atmış, alenen Burdur Ticaret Borsası seçimlerinde taraf olduğunu bir kez daha ilan etmiştir. Her ne kadar birbirlerini dünürü olsalar da, üyelerin iradesine saygı göstermek, başta siyasetçiler olmak üzere meslek odası ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin en temel görevidir” şeklinde konuştu.

İzlediği görüntülerin devamında, Keyik’in, taraf olduğunu ilan etmesinin yanı sıra, her biri birbirinden değerli Borsa üyelerini, bilgisiz yerine koyarak, hangi listeye oy vereceklerini, zarf rengine kadar anlatmaya çalışmasına anlam veremediğini ifade eden Başar, “Türkiye genelinde, şuana kadar yapılan oda-borsa seçimlerinde, hiçbir oda/borsa başkanının bir başka oda/borsa başkanına karşı bu denli taraf olmamıştır. Sandık başına gelen seçmenimiz, kime oy verip, kime oy vermeyeceğini gayet iyi bilmektedir. Burdur Ticaret Borsası seçimlerini hangi ismin kazanması bence önemli değildir. Sonuçta kim kazanırsa kazansın, bu bir bayrak yarışıdır ve öyle devam edecektir. Seçim geçecek, dostluklar baki kalacak ve yine herkes birbirinin yüzüne bakacaktır. Sayın Başkana şunu sormak istiyorum, seçimin galibi Yılmaz Başar veya diğer aday olduğu takdirde acaba Sayın Başkan bundan sonraki süreçte nasıl hareket edecek merak ediyorum. Bu durumu siz değerli üyelerimizin ve kamuoyunun takdirine bırakıp, saygılarımı sunuyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi