Son Dakika
16 Aralık 2018 Pazar
doruk-reklam

Başkan Ercengiz alanı kamyonculara kapadı, tepki gecikmedi

12 Mart 2018 Pazartesi, 21:03

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanlığı’nın Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in seçim vaatleri arasında yer alan 6 Mart Kent Meydanı projesini gerçekleştirememesi üzerine, eski otogar alanında bulunan kamyon parkında gıyabi açılış yapmıştı.

Hal böyle olunca Başkan Ercengiz, aradan geçen 1 haftanın ardından kamyonların park alanı olarak kullandığı alanı kamyon parkına yasak getirerek kapadı.

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI MURAT AKBIYIK’TAN SERT AÇIKLAMA

Başkan Ercengiz’in Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın 6 Mart tarihinde açıklama yapmasına gerekçe göstererek alanı kamyoncu esnafın kullanımına kapatılmasına Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

Ak Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık;

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak 06 Mart 2018 günü Belediye Başkanının 2014 yılında seçim vaadi olarak meydanlarda söylediği ve yapamayarak Saygıdeğer Burdur ‘ lu hemşerilerimizi kandırdığı projeleri arasında yer alan 6 Mart Kent Meydanı projesi ile ilgili proje alanının bulunduğu alanda açıklama yapılma gereği duyulmuştur.

Ne yazık ki Belediye Başkanı her zaman yaptığı gibi çözüm üretmek yerine laf kalabalığı yapmaya devam etmektedir.

Seçim meydanlarında “ ERCENGİZ ÇALIŞIR , BURDUR KAZANIR “ sloganı bu olsa gerek BAŞKAN BEY ! …

Eski Otogar Alanına ( Belediye Başkanının söylediği sadece adı olan kendisi olmayan 6 Mart Kent Meydanı girişi ) Asılan bu afiş senin ne kadar ;

BURDUR için çalıştığının ve BURDUR Kazanır ‘ ın belgesi galiba .

Bizler Burdur ‘ u seviyoruz. Burdur ‘da son 4 yılda hangi hizmeti yaptın sayın BAŞKAN ! …

( Sana Bazılarını Hatırlatalım istersen BAŞKAN Bey ! … )

Halkımızı 2,5 yıldır neden SUSAMLIK ‘ a MAHRUM ETTİN BAŞKAN Bey,

Halkımızın Ortak malı olan OTOGAR ‘ ı MAHVETTİN BAŞKAN Bey,

Halkımızın Ortak malı olan BEDESTEN ‘ i MAHVETTİN BAŞKAN Bey,

Halkımızı tek caddeye Mecbur Ettin, trafiği MAHVETTİN Başkan Bey.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak bizler , Belediye Başkanının 2014 yılında seçim meydanlarında vadettiği, sonucunda YAPAMADIĞI ve Saygıdeğer Burdurlu hemşerilerimizi KANDIRDIĞI sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz ve Nasıl;

Salı pazarını , hayvan pazarını, AK Parti Belediyeciliği döneminde modernleştirdiysek, 2019‘da da tır ve Kamyon şöforlerimizin otopark sorununa çözüm olacağız.

Kendilerine gelen talimat ile harekete geçen itfaiye ekipleri, hazırlanan pankartı asarak kamyoncuların park etmemesi konusunda uyarıda bulunmuş oldu. Asılan pankartta “6 MART 2018 TARİHİNDE AKP MERKEZ İLÇE YÖNETİMİNİN ESKİ OTOGAR ALANINDA KAMYON PARK EDİLMESİNE YÖNELİK AÇIKLAMASI NEDENİYLE BU ALAN KAMYON PARKINA KAPATILMIŞTIR” ifadeleri yer verildi.

9 Yorum

 1. sporcu adam

  03/13/2018 at 09:17

  Otogar ve bedesten çarşısı ne zaman yapıldı. Her yeri dökülüyor. bedestenin otoparkı su alıyor. arabayı bırak kendi kendine yıkansın. otogar zaten inşaat sürecinde ömrünün yarısının doldurmuş. paralar heba edilmiş.İlçe başkanı bu konularda ne düşünüyor acaba.

 2. ali yılmaz

  03/13/2018 at 17:37

  İt ürür kervan yürür..

 3. vatandaş

  03/13/2018 at 19:31

  Başkan bey açıklamalardan dolayı kapattıysanız eğer gazi caddesini de kapatsanıza çok eleştirdiler, ve istasyon caddesinide baktın olmadı istenilen etkiyi yaratmadı bahane bul kapat. Başkada yapılan bişi yok zaten eleştirmeye değecek.
  SPORCU ADAM NE ZAMAN YAPILDIĞI DEĞİL ORAYI HALK KULLANIYOR BAKIM ONARIMINI YAPARSIN SONRA HESABINI SORARSIN.

 4. sporcu adam

  03/14/2018 at 08:43

  VATANDAŞ SEN NE DİYORSUN ANLAŞILMIYOR. SORU NET. BEDESTEN VE OTOGAR YAPILDIĞI GÜNDEN BERİ DÖKÜLÜYOR. TUTUTUĞUN YER ELİNDE KALIYOR. BELEDİYE YENİDEN YAPSA OLACAK YANİ.YOKSA ONARMAKLA BİR CACIK OLACAK GİBİ DURMUYOR. AYRICA BİLİYOR MUSUN BİLMİYORUM AMA OTOGAR DERE YATAĞINDA. ALLAH KORUSUN BİR SEL GELŞSE OTOGAR YOK. AYRICA GAZİ CADDESİ MÜKEMMMEL OLDU. ŞEHRE HAREKETLİLİK GELDİ. İSTASYON CADDESİ İSTERSEN SOR İNSANLARA MEMNUNİYETİ.ANLADIN SEN

  • Vatandaş

   03/14/2018 at 21:20

   Anlamanda az sıkıntı var galiba.
   Madem dökülüyor sor kardeşim hesabını yanlıs yapandan.
   Gazi caddesine hareketlilikmi geldi evet daha cok araba var artık. Trafik olmayan sehre trafik geldi sayesinde.
   Ayrıca tekrar anlatayım sayın başkanınız yazmış ya beze akparti tarafından elestirildiği için kapatmıs ya sözde.
   Yaptiğı butun isleri (boya islerini sonucta 40 proje sozunden yapilan yok daha) kapatsin hepsini elestiriyor akparti.

 5. sporcu adam

  03/15/2018 at 16:44

  Vatandaş senin Burdurdaki araç sayısından haberin var mı? Nüfusuna göre Türkiyede 3. sırada. Bu araç sayısıyla elbette trafik olacak. Bu arada boya işleri demişsin. Yapılanları bir incele istersen. Yağmur yağdığında caddelerde ördek yüzüyordu. Drenaj yapıldı. Fen işleri kampüsü yapıldı. 30 milyon borç ödendi. Düğün salonu yapıldı. Asfaltsız yol kalmadı. Daha var. Benim anlamada sorunum yok ama senin görmende sorunun var gibi.

 6. vatandas

  03/16/2018 at 09:17

  Yağmur hattı kaç km yapıldı. Kaç km kaliteli yol yapıldı? 4 yılda bir düğün salonu birde fen işleri kampüsümü yapıldı? nerde kaldı 41 proje?*
  Belediyeye gelir getirici ne yaptı. Siz bunlarla boyayın gözlerinizi.
  Madem araç sayısı arttı belediye artan araç sayısı için alternatif bir yol açtı mı? Araç sayısı arttı diye oturup ağlamak yerine.
  Artık gazi caddesinde 10 km hızla gidebiliyoruz sende diyorsun şehre hareket geldi gelir tabi.
  Benim hayatımda işleri zorlaştırma yerine hangi kolaylığı getirdi. 5 yıl önceden neyi daha kolay ve hızlı yapabiliyorum.
  Cadde üstündeki hiç bir mağazadan alışveriş yapamıyoruz ceza yeme korkusu yüzünden.

 7. sporcu adam

  03/16/2018 at 10:55

  her yere arabayla gitmeyiver sen de vatandaş. otopark kültürü olmalı. antalyada istediğin yere araba koyabiliyor musun? kaç km drenaj dersen 14 km. alternatif yol diyorsun. projen varsa götür belediyeye. gazi caddesinde zaten hız sınırı 30 km.belediyeye gelir getirici ne yaptı dersen. eskiden 1 milyona verilen akaryakıt anlaşması 11 milyona verildi. kaliteli yoldan kastın ne?

 8. Vatandaş

  03/16/2018 at 19:45

  Otoparkin kac tane yeni otopark mi yapti baskanin.? Ben goremedimde.
  Baskanina soyle o da arabayla gitmesin o zaman evine isine islerine
  chp mitingleri disinda yurudugunu gormedik.
  14 km mis yagmurda tekrar yollardan bi gec istersen ha bu arada yagmur giderlerine dikkat et lastigi birakirsin yolda.
  Sehir ici hiz siniri 50km dir ehliyetin varsa bilirsin. Ama muhtesem gazi caddemizde 5 bilemedin 10 la gidebiliyoruz maksat sehir kalabalik görünsün.
  Karsidan karaiya yaya olarak geçerkende arabaların aynalarına carpmamak icin serenler oynuyoruz hele pazarla cocuk arabasiyla zaten imkansiz saglikli karsidan karsiya gecmek. Bu belediyeye yapilacak olan hizmet binasi projesiyle meydan projelerini, sosyal koutlarida goremedik sorunsuz trafigide, proje yapacak olsam baskan olur millete soz veririm, zamaninda soz verenler bahane bulmasin. Ciksin verdigim sozleri yerine getirwmedim desin oyle sosyal medyadan engellemeyle olmuyor özgürlükçülük.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,gülev,burdur ceviz ezmesi,burdur rehabilitasyon