Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

Başkan Kurt Savcılıkta ifade verdi

13 Nisan 2018 Cuma, 13:28

Burdur İYİ Parti İl Başkanı Osman Kurt, Burdur Adliyesi çıkışında basın açıklamasında bulundu.

İYİ Parti İl Başkanı Osman Kurt Bucak ilçesindeki şehit cenazesi töreni esnasında yol kenarında gördüğü Suriyeli’ler ile ilgili sosyal medya paylaşımı nedeniyle Burdur Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifadeye çağrıldı.Bunun üzerine Başkan Kurt Burdur Adliyesi çıkışında basın açıklamasında bulundu.

İŞTE BAŞKAN KURT’UN AÇIKLAMASI

Bucak İlçemizde katıldığımız şehit cenazesi töreni esnasında yol kenarında gördüğümüz Suriyeli’ler ile ilgili sosyal medya paylaşımı nedeniyle Burdur Cumhuriyet Savcılığı tarafından ifade vermek üzere çağrıldım.

İYİ Parti olarak, ülkemizin geleceği için büyük tehlike oluşturacağını düşündüğümüz Suriyeli sığınmacılar meselesini, insani değerleri göz önünde tutarak, ancak milli menfaatlerimizi savunarak çözmekten yanayız. “Biz Suriyeli’lere, Türkiye’de çadır kentler değil, Suriye’de geri dönebilecekleri bir vatan vereceğiz”

Türk kültürümüzde zor durumda kalan toplumlara yardım etmek tarihten günümüze her zaman var olmuştur. Zor durumda olan ve savaştan kaçan “kadın ve çocuklara” söyleyecek sözümüz yoktur. Ancak şehit cenazesi sırasında Suriyeli olduğunu öğrendiğimiz yetişkin 2 erkeğin rahat davranışları oradaki topluluğu olduğu kadar şahsımı da derinden üzmüştür.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi