burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Gündemi

Baykal’dan Bucak çıkarması

Baykal’dan Bucak çıkarması
719 kez okundu
26 Mart 2016 - 13:03

Deniz Baykal “Şimdi Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyaç var”

CHP Eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Bucak’a ziyarete geldi.CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal 25.03.2016 Cuma günü Saat 18:00 da CHP Bucak İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

Ziyarete CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, CHP İlçe Başkanı Sayın Aziz Yıldız ve çok sayıda vatandaş katıldı.Ziyarette konuşan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal “Öncelikle sizleri bu şekilde görmekten çok mutlu oldum. Türkiye şu anki durumu ile kuruluşundan buyana en acı günlerinden birini yaşıyor. Cumhuriyet tarihinden buyana  bir çok şey yaşadık ama şu günlerimiz en acı günlerimizden birisi. Şimdi bunlar Lozan’ı hedef aldılar.Türkiye’yi eski dönemlerdeki gibi geliştirmemek, büyümesini engellemek, hep önüne taş koymak istiyorlar. Teröristleri Önce sınıra getirdin sonra dağa çıkarttın şimdi işe şehirde evlerin içene kadar girmesine izin verdiniz.Yazık değil mi doğudaki vatandaşlarımıza, yazık değil mi onca ölen kardeşlerimize, şehitlerimize işte bunlar ülkeyi giderek zora sokuyorlar. Yani her zamankinden daha çok Cumhuriyet Halk Partisine İhtiyaç vardır. Ama hangi Cumhuriyet Halk Partisine gerçek Cumhuriyet Halk Partisine o bildiğiniz bu memleketi kurtarmış, Atatürk’e ve onun düşüncelerine inanan Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyaç vardır. İşte o zaman ben inanıyorum ki Türkiye’de kurtulur ve Cumhuriyet Halk Partisi de o özlediğimiz etkili, güçlü ve ağırlığını koyan bir parti haline gelir.2015 seçimleri bizlere gösterdi ki vatandaş koalisyon istiyor. Birleşin artık diyor. Eğer bu olsaydı Türkiye bambaşka bir Ülke olurdu.Ama şimdi terör aldı başını gidiyor. Doğudaki vatandaşlarımızın hepsi de kendi vatanlarından göç etmek zorunda kaldılar.Ama sevindiğim bir nokta var oda şu; Doğudaki halk anladı ki terörün bana faydası yok. Artık terör bana da silah doğrulttu.Bana beni koruyacak devlete ihtiyacım var. İşte kardeşlerim Doğu halkı bunu gördü,Terör yandaşlığı yapan partilerden de bana fayda yok dedi.Beni koruyacak bir devlete ihtiyacım var dedi. Şu anda doğu da halk artık isyan ediyor.Daha önce kendilerini koruduklarını zanneden terör örgütünü şimdi ise artık yavaş yavaş dışladılar.Onlara lanet etmeye başladılar.Doğudan kaçan halk nereye gitti.,Kandile mi, Kobani ye mi, Süleymaniye yemi gittiler, Erbile mi gittiler, Kuzey Irak’a mı gittiler Hayır, Türkiye’ye gittiler. Daha güvenlikli Türkiye’yi tercih ettiler. Yani bizleri tercih ettiler, işte bu çok önemli bir olaydır. Bizim daha güçlü olmamız lazım. İşte bunun içinde sizlere ihtiyacımız var” dedi.

Bucak’a ziyarete gelen CHP Antalya Milletvekili  Deniz Baykal bir takım ziyaretlerin ardından, Bucak’ta akşam yemeği yedi. Daha sonra CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a Bucak Salep’i ikram edildi. Bucak salebini çok beğenen CHP Antalya Milletvekili  Deniz Baykal” çok beğendim gerçekten çok güzelmiş. Daha önce başka yerlerde de ikram edilmişti ama bunun tadı başkaymış. Artık daha çok gelemeye çalışırım Burdur’umuza ve Bucak’ımıza” dedi.

Kaynak: Ömer Özdoğan

dilamed
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.