burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Fitbucks’ta birebir eğitim fark yaratıyor

Fitbucks’ta birebir eğitim fark yaratıyor
1.286 kez okundu
23 Ekim 2018 - 15:13

Yaklaşık 7 yıldır profesyonel fitness eğitmeni olarak faaliyetlerini sürdüren, Bahçelievler Mahallesi Şehit Kalmaz caddesinde geçtiğimiz yıl hizmetine başlayan, FiTBUCKS Fitness Center ve Qualitycoffee işletme sahibi genç girişimci Sedat Gülpınar ile Burdurweb Dergisinin bu sayısında personel trainer( kişiye özel ders) konusu hakkında söyleşide bulunduk.

Kısaca sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

Sedat Gülpınar, 24 yaşındayım. Burdur’da doğdum.Eğitimi halen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencisi olarak devam etmekteyim.Bu işe, ilk olarak Antalya’da bu işi profesyonel ve isim yapmış kişilerden eğitim alarak başladım.7 yıldır ise bu işi değişik yerlerde profesyonel fitness trainer olarak, geçtiğimiz yıl açtığım bu işyerinde sürdürmekteyim. Fitness, step ve aerobik en önem verdiğim uzmanlıklar arasında gelmektedir.

Personel Training nedir?

Birebir olarak profesyonel eğitmen desteğiyle bireylere özel uygulanan egzersiz programları, Personal Training adı altında gerçekleştirilmektedir. Antrenman boyunca Personal Trainer, kişilere yardımcı olur. Personal Trainer, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda klasik egzersiz programlarına ek olarak üyelerin her türlü problemlerini listeleme işlemi yapar. Örneğin; sporcunun sağlık durumu, yaşam şekli ve alışkanlıkları, psikolojik dengesi gibi ayrıntıları dikkate alarak egzersiz programı şekillendirilir. Düzen, disiplin ve Personal Trainer’ların dikkati çektiği noktalar atlanmamalıdır.

Personal Trainer ile çalışmak neden önemlidir?

Egzersiz süresince sağlanılması istenen disiplin ve düzende Personal Trainer’ların bireylere aşıladığı motivasyon duygusu önemlidir. Personal Trainer, bireylerin motivasyonunu her daim en üst seviyede tutar. İyi bir Personal Trainer ile hedeflediğiniz sonuca en hızlı ve en etkili şekilde ulaşabilirsiniz.Gerçekleştirdiğiniz aktiviteye ek olarak kaliteli ve dengeli bir beslenme listesi hazırlar. Herkesin yakındığı problemlerden olan üşengeçlik duygusu arzuladığınız bedene ulaşmanızı erteler. Çeşitli paket programıyla yazıldığınız spor salonlarına ayda 3-4 sefer gitmekle hedeflenene ulaşılmaz. Personal Trainer, sizi disipline ederek gereken periyot aralıklarında spor salonuna gelmenizi sağlar.Monoton bir spor salonu egzersizi gerçekleştirmezsiniz. Planlı, programlı ve eğlenceli bir egzersiz desteği sağlanır.

Antrenman esnasında birebir müdahale gerçekleşebileceği için oluşabilecek sorunların en kısa sürede önüne geçilir.

Kimler Personal Trainer ile Çalışmalıdır?

Personal Trainer ile çalışmanın hiçbir sınırlaması yoktur. Yediden yetmiş yediye, kadın, erkek, çocuk ayırt etmeden Personal Trainer ile çalışmak her zaman bireysel antrenman yapmaktan çok daha verimlidir. Sadece öncelikli olan durumları baz alırsak örnek vermek gerekirse çok yaşlı birini, yürümekte zorlanan birini çalıştırma konusunda çok daha dikkatli olmamız gerekiyor. Bu doğrultuda Personal Trainer çok doğru bir tercih olacaktır. Veya bir sakatlık sonrasında egzersiz yapmaya devam etmesi gereken bir bireyi baz alırsak yine yapacağı egzersizi bilimsel verilere dayandırarak yapması gerekmektedir. Bu doğrultuda da yine Personal Trainer doğru bir tercih olacaktır. Onun dışında sağlık için spor veya hedef odaklı bir spor düşünürken zaten Personal Trainer’ın başlıca görevinin bu olduğunu söyleyebiliriz.Şu konu da 12 haftalık özel derslerde kesin sonuç aldığımı da söyleyebilirim.Özellikle kısa sürede sonuç almak isteyenlere 12 haftalık bire bir dersimi önerebilirim.

Personal Trainer ile çalışmanın faydaları nelerdir?

Hala “Personal trainer ile çalışmaya gerçekten gerek var mı?” diyorsanız sizi şöyle bilgilendireyim. İhmallerin önüne geçersiniz. En yüksek performansları gösterirsiniz. Her zaman size özel bir program vardır. Sadece vücudunuz değil, siz de yeni şeyler öğrenirsiniz. Motivasyonunuz büyük ölçüde artar. Beklenmedik durumlar için esnek antrenman zamanlarına ve programlara sahipsinizdir. Profesyonelden yardım almak her zaman iyidir. Beslenme programı ile egzersiz programınız birbirini tamamlar. Çok daha güvenli çalışırsınız.

Sporu keyifli bir aktivite haline getirmek için Personel Trainer Eğitimimizi tercih edebilirsiniz.

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.