burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Burdur Bahçeşehir Koleji Anaokulunda İngilizce eğitim

Burdur Bahçeşehir Koleji Anaokulunda İngilizce eğitim
245 kez okundu
08 Kasım 2018 - 12:56

Dünya okulu Burdur Bahçeşehir Koleji’nde okul öncesi ve anaokulu öğrencileri aile sıcaklığını ve şevkatini öğretmenlerinden görüyor.

Şevkat ve aile sıcaklığın yanı sıra ingilizce dili eğitimini de alan minikler güvenli ve konforlu eğitimi birlikte yaşıyor.

ÖZGÜRCE İFADE EDİYORLAR
Anaokulu öğrencilerinin özgürce kendilerini ifade edebildiklerini belirten Anaokulu Koordinatör Müdürü Çiğdem Önal, “Burdur Bahçeşehir Koleji Anaokulu, Burdur genelinde sıcak aile ortamı ve koşulsuz sevgiyi sunan en iyi anokuludur. Anaokulumuzdaki öğrenciler, her zaman kendilerini güvende hissederler ve anne-baba şevkatini okulda da görürler. Anaokulumuzdaki öğrenciler, farklı öğrenme ortamlarında kendilerini her zaman özgürce ifade edebilirler.” Dedi.

ÖĞRETMENLERİ HEP YANLARINDA
Eğitimi eğlenceli sunduklarını ifade eden Okul Öncesi Öğretmeni Ayşe Dinler, “Burdur Bahçeşehir Koleji Anaokulumuzda sağlık, hijyen, güvenlik, servis ve beslenme gibi tüm formlarda planlı ve profesyonel bir eğitim sergilenmektedir. Çocuklarımızın tam zamanlı fiziksel ve zihinsel gelişimlerini destekleyerek hayal güçlerini kullanma, araştırma becerilerini geliştirme, dönüşümlü düşünme becerilerinin temeli atmayı planlıyoruz. Tüm bunları yaparken çok eğlenceli vakit geçirerek günlerimizi kahkalarla dolduruyoruz.

İNGİLİZCE EDİNDİRİLİYOR
3 yaşlarından itibaren İngilizce dilini edindirmeye başladıklarını ifade eden Anaokulu İngilizce Öğretmeni Müşerref Turgut, “Türkiye’de çift fil eğitimin öncülüğünü yapan Bahçeşehir Okulları, anaokulundan itibaren başlayan çift dilli eğitim sistemiyle İngilizce ana dil becerisini edindirmeyi hedefliyor. Öğrencilerimizin farklı kültür ve dillerle tanışmaları amacıyla 3 yaşından itibaren İngilizce dil edinimine başlıyoruz. Onlara yeni bir dil öğretmek yerine yeni bir dil edindiriyoruz. ‘Öğretmiyoruz, edindiriyoruz’ olarak özetlenen sistemin amacı öğrencilerimizin hayatının her yerinde İngilizce’yi etkin bir şekilde kullanabilmelerini sağlamaktır. Anaokulunda İngilizce dil becerilerini geliştirmek, yoğun bir şekilde İngilizce eğitim ile kavramları hem ana dilleriyle hem de İngilizce dilinde bütünsel bir şekilde kavramalarını sağlıyoruz” Dedi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.