Son Dakika
17 Şubat 2019 Pazar
doruk-reklam

Burdur CHP değişimden yana

20 Temmuz 2018 Cuma, 11:54

– BURDURWEB ÖZEL HABER-

Cumhuriyet Halk Partisinde, 24 Haziran seçimlerinin ardından parti içinde Muharrem İnce etrafında toplanan muhaliflerin “Değişim ve Umut Kurultayı”‘ adı altında başlattığı noter onaylı imza kampanyası sürüyor.

KULİS BİLGİLERİ

CHP’ye yakın kaynaklardan edinilen kulis bilgilerine göre Burdur’da CHP’li 7 delegeden 3’nün şuana dek imza verdiği, bir delegenin kararsız kaldığı, diğer 3 delegenin ise imza vermediği öğrenildi. Kulislerden edinilen bilgilere göre Milletvekili Mehmet Göker, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve kısa bir süre il başkanı olan Osman Gök’ün kurultay için şuana dek imza vermedi.

GENEL MERKEZDEN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, kurultay tartışmalarına ilişkin, “İl ve ilçe başkanlarımıza soruyoruz; onlardan gelen bize ulaşan verileri değerlendirdiğimizde arkadaşlarımızın 438 kadar imza toplayabildiklerini görüyoruz. Hadi diyelim 470 rakamına ulaşabilirler maksimum olarak düşünüyoruz. Delegelerimizin ‘evet’ diyebileceğini düşünmüyorum. Ama delegemiz ‘evet’ derse boynumuz kıldan ince ne derse onu yaparız. Bu konuda toplanmış yeterli imza varsa getirsinler gereğini hemen yapacağız” dedi.

BURDUR’DA CHP’NİN TAVRI

Delegelerin yaklaşık yarısı kurultaydan ve değişimden yana açık tavırda bulunurken, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’un ilçe başkanlarıyla bir toplantı yaptığı, toplantıda kurultay vurgusunun yer aldığı ve demokratik partilerde tabanın böyle bir talebi varsa yerine getirilmesi gerektiği fikri öne çıktığı öğrenildi.

İSYAN BAYRAĞINI ÇEKMİŞTİ

Seçimlerden 2 gün sonra çıkışta bulunan CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, ülke genelinde kurultay çağrısında ilk bulunan il başkanı olmuştu.

İMZA SAYISI 500’ü GEÇTİ

CHP’de olağanüstü kurultay için toplanan imzaların sayısı belli oldu. Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, şu ana kadar 526 delegeden imza toplandığını duyurdu.

YARIYI GEÇERSE KURULTAY YAPILACAK

CHP’de 1245 delege olduğu ifade ediliyor. Kurultay için imza veren delege sayısının en az 634 olması gerekiyor.

Eğer muhalifler 634 imza toplayabilirse, genel merkezin 45 gün içerisinde kurultayı toplaması gerekiyor.

Ancak parti yönetimi, muhaliflerin yeterli imzayı toplayamayacağı görüşünde.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad