burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Burdur Fenerbahçe Futbol Okulu’ndan Yıldızlar Çıkacak

Burdur Fenerbahçe Futbol Okulu’ndan Yıldızlar Çıkacak
1.352 kez okundu
18 Kasım 2016 - 9:54

ÖZGÜR DOĞAN / BURDURWEB ÖZEL

Burdur’da bir ilk daha faaliyetine başlıyor. Türkiye’nin en büyük kulüplerinden Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Futbol Okulu, Çağlar ve Çağdaş Kaya kardeşlerin kuruculuğunda Burdur’da açıldı. 6-15 yaş grubu sporcuların eğitim alacağı Fenerbahçe Burdur Futbol Okulu 26 Kasım 2016 Cumartesi günü topbaşı yapacak.

Konuyla ilgili Kurucu Çağlar Kaya’dan bilgi aldık.

Sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Çağlar Kaya 1986 Burdur doğumluyum. Biz abi kardeş Burdur’un Kemer İlçesindeniz.  Annemiz Kemer’in merkezinden babamız ise Kemer’in Akçaören köyündendir. Ben Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler  bölümünü bitirdim. Kendi bölümümle alakalı bir iş yerine kendi işimizi takip etmenin daha uygun olduğunu düşündüm.

burdur-fenerbahce-futbol-okulu-ozel-haber-burdurweb-1

Ben Çağdaş Kaya 1988 Burdur doğumluyum. Eğitim ve öğretimimi bitirdikten sonra nakliye ve taşımacılık işine girdim. Bu sektörde uzun yıllar çalıştıktan sonra  halı saha işletme işine girdim. 2,5 yıldan beridir Altıpas Halı Saha işletmesini yürütmekteyim.

Burdur Fenerbahçe Futbol  Okulu hakkında neler söyleyeceksiniz?

Burdur Fenerbahçe futbol okulumuz, Fenerbahçe Kulübü  Spor Okulları kural ve ilkeleri ile kurulan bir kuruluştur. Burdur Fenerbahçe Futbol Okulumuz denetmenler ve scoutlar  tarafından denetlenen bir kuruluştur. Fenerbahçe Spor Okulları kulüple denetim ve yönetim açısından ortaklaşa yürütülen bir organizasyon diyebiliriz. Burdur Fenerbahçe Futbol okulunda  6-15 yaş arası  çocuklara hafta sonu öğleden sonraları  futbol kursu hizmeti vereceğiz. Normalde  50-60 dakika fiziksel antrenman  süresi, bunun üzerine  40-50 dakika tesisimizde  antrenman öncesinde ve sonrasında kursiyerimizin aritmetik ve mental  zekasını  geliştirecek çalışmalar yapacağız. Eğitmen ekibimiz haricinde beslenme diyetisyen uzmanımız Serhat Bozkurt  ile çalışacağız. Uzmanımız sayesinde kursiyerlerimizin sağlık ve spor gelişimlerini sürekli takip edeceğiz.Futbol haricinde kursiyerlerimizle ilgilenmesi için bir  ilkokul öğretmeni ile anlaşacağız.Bu öğretmenimiz ile yapılacak aktiviteler, kursiyerlerimizin daha keyifli bir ortamda eğlendirici ve eğitici aktivitelerde yer alarak programlarımızı yönetecektir. Sercan ve Can hocamızın haricinde bir de kaleci antrenörümüz  da olacaktır. Futbol dışında da velilerle  birlikte belli aralıklarla yemekli ya da çay toplantıları yapmayı planlıyoruz.Velilerimizin istek ve şikayetlerini  dinleyerek ayrıca  biz de kursiyerlerimizle ilgili bilgilendirme yaparak koordinasyonlu bir şekilde velilerimizle hareket etmek istiyoruz. Ayrıca kursiyerlerimizle, hafta sonu kursları haricinde kendi okullarında yapmış oldukları spor aktivitelerini takip edeceğiz.

burdur-fenerbahce-futbol-okulu-ozel-haber-burdurweb-2

Burdur Fenerbahçe Futbol  Okulunun kuruluş amacı nedir?

Amacımız sadece kursiyerimize futbol kursu vermek,  futbolcu yapmak değil,  bunun yanında  sosyal ve beşeri  yeteneklerin kazandırılmasında yardımcı olmak istiyoruz.Velilerden görüşmelerimizle anladığım kadarıyla  çocukların evlerine kapandığı yönünde olmasıdır. Bu yüzden çocukların arkadaşlık duygusunu geliştirmesinde ortak hareket etmek, ekip ruhunu, sporseverlik duygusunu geliştirmesi konusunda yardımcı olmak istiyoruz. Biz sadece futbolu değil, Fenerbahçeliği de kursiyerlerimize kazandırmak istiyoruz.

Benim gözünde Fenerbahçe sadece futbolla ilgili bir çatı değildir. Fenerbahçe bir çok değerleri kapsayan bir çatıdır. Fenerbahçe Spor Okulları sadece Fenerbahçe takımını tutanları değil tüm takımları tutan bütün spor severlere açıktır.

Ne tür etkinliklerde bulunacaksınız?

Bizim yapacağımız etkinlikler  sadece futbola yönelik olmayacak.Futbol kursu hizmetimiz tabi ki de zamanında planlı ve programlı devam edecek, mevsim şartlarına uygun olarak futbol içi ve futbol dışı  sürekli etkinlikler planlıyoruz. Fenerbahçe futbol okulu çocuklarımız için bir etkinlik çatısı merkezi haline gelecektir.Kursiyerlerimizin Fenerbahçe antrenmanını izleme şansı , Fenerbahçe’li futbolcularla tanışma şansı  ve Fenerbahçe’nin futbol maçlarını izleme şansına futbol okulumuzun etkinlikleri kapsamı içerisinde fırsat yakalayacaklardır. Çocuklarımızı, velilerimizi maçlara, antrenmanlara ve futbolcularla , yöneticilerle tanışma şansını elde edeceğiz.

burdur-fenerbahce-futbol-okulu-ozel-haber-burdurweb-3

Sizi farklı kılan özellikler nelerdir?

Altıpas Spor Tesislerinin  fiziki altyapı ve üst yapı imkanlarıyla olması büyük bir avantaj.  Bunun yanı sıra evden eve servis hizmetimiz vardır. Büyük yaştaki çocuklara ana arterlerden, küçük yaştaki çocukları evden alarak  ve eve bırakarak servis hizmetimiz vardır. Ayrıca Fenerbahçe’nin bize uygulattırdığı sistem çok farklı. Antrenmanlarımızda bir sayı sınırlaması vardır.Bu sistemde kurallar var.Buraya fazla  kursiyerler ile seans yapamıyoruz. Fenerbahçe futbol okulunun koyduğu kurallar zaten bizim en büyük farkımız. Lisanslı malzemelerden tutun da, sistemine kadar hepsi Fenerbahçe futbol okulunun denetimine tabidir.

burdur-fenerbahce-futbol-okulu-ozel-haber-burdurweb-4

Yetenekli çocuklar bir fırsat olacak mı?

Yetenekli gördüğümüz  oyuncuları, Fenerbahçe Spor Okullarına rapor ediyoruz.Rapor ettiğimiz oyuncular , Fenerbahçe denetmenleri  ve scoutları  tarafından yerinde izleniyor ya da İstanbul’daki Dereağzı Tesislerine davet ediliyor. Kursiyeri hem burada yeteneklerine göre yönlendirme yapacağız hem de  beğenilen yetenekli oyuncularımızda kendilerine gösterme şansı bulacaklar. Bunun yanı sıra Fenerbahçe spor okulunun etkinlikleri var. Sömestr tatilinde ve yaz tatilinde kamp programları var.Bu kamp programlarında isteyen kursiyerlerimiz Fenerbahçe’nin yurt genelindeki spor okullarının bulunduğu ortak kampa katılıyorlar. Bütün çocuklar Fenerbahçe yönetimi, A takımı, teknik heyeti  ve antrenörlerle birlikte kampta kendilerini gösterme şansı buluyorlar.

burdur-fenerbahce-futbol-okulu-ozel-haber-burdurweb-5

Son mesajınız nedir?

Burada değerli velilerimize çağrıda bulunuyorum. Burdur Fenerbahçe Spor Okulumuzun ilk dönemine kayıtlarımız devam ediyor. Ayrıca Fenerbahçe’nin 1 milyon üye hedefi var. Bütün Fenerbahçelileri  Fenerbahçe kulübüne üye olmaya davet ediyorum.Kulübümüze destek olmaya davet ediyorum. Üye olmak için futbol okulumuzdan ya da Burdur Fenerbahçeliler Derneği  Başkanı  Türkan Kayım’dan  da  bilgi alabilirler. Burdur’a  en az 200 Fenerbahçeli üye hedefimiz var.

Sercan Aktaş (Antrenör)

1993 Burdur Doğumlu. Gazi Üniversitesi Antrenörlük Bölümü 2015 mezunu. 13 yıldır futbolun içinde. 2 yıldır antrenörlük yapıyor. Ayrıca Yeni Burdur Spor Kulübü’nde orta saha futbolcusu olarak futbol hayatını sürdürüyor.

burdur-fenerbahce-futbol-okulu-ozel-haber-burdurweb-8

Can Balım (Antrenör)

1994 Ankara doğumlu. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mezunu. 8 yıldır futbolun içinde. TFF onaylı futbol antrenörüdür.  Ayrıca Yeni Burdur Spor’da sağ açık ve orta saha mevkilerinde oynayarak  futbol hayatını sürdürüyor.

burdur-fenerbahce-futbol-okulu-ozel-haber-burdurweb-9

 

burdur-fenerbahce-futbol-okulu-ozel-haber-burdurweb-10

burdur-fenerbahce-futbol-okulu-ozel-haber-burdurweb-11

 

 

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.