Son Dakika
21 Mart 2019 Perşembe
doruk-reklam
doruk-reklam

Burdur Ziraat Odası ‘ndan minik sporculara destek

03 Nisan 2017 Pazartesi, 13:49

Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir Burdur’un Çine Köyü’ndeki minik atletlere eşofman desteğinde bulundu.

Burdur’un Çine Köyü’nde yaşayan  ve 2016 yılında Bulgaristan’ın Nova Zagro kentinde yapılan 8’inci Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkan  Yasemin Zengin’i örnek alan köyündeki 15 ilkokul ve ortaokul öğrencisi onunla birlikte atletizm sporuna başladı. Genç Sporcuların malzeme eksiği olduğunu duyan Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Muzaffer Akkoç ve Genel Sekreter Gökhan Yeşilyurt ile birlikte köye giderek Yasemin Zengin’i örnek alan minik sporculara eşofman yardımında bulundu.

Demir “Yasemin Zengin’in başarıları ile gurur duyuyoruz. Kendisi  örnek alınacak bir sporcu. Bu kızlarımızın da Yasemin ablalarını örnek alıp daha büyük başarılar elde edeceklerine inanıyorum” dedi.

Demir, köy ortamındaki, kırsaldaki çocukların elinden tutulmasının çok önemli olduğunu, bu çocukların başarılı olmalarının  diğer köylere de örnek olacağını kaydetti.
Ziraat Odası Genel Sekreteri Gökhan Yeşilyurt’da “Burdur Ziraat Odası olarak sporcu çocuklarımıza desteklerimiz devam edecek. Köylü çocuklarımızın atletizmde elde edecekleri başarı bizleri de mutlu olacağız” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran’da “Çine Köyü’nde Yasemin’in başarısı ve Hocası Asım Yüz’ün desteği ile devam eden Atletizm furyasına desteklerinden dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum. Burdurumuzun Çine Köyünde sadece süt değil spor’da var. Bu tür desteklerin devam etmesini bekliyoruz. Yasemin gibi nice Balkan ve Olimpiyat Şampiyonları kızlarımızın yetişmesini diliyorum.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi