burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Burdur’da Kurban Bayramı

Burdur’da Kurban Bayramı
1.316 kez okundu
16 Ekim 2013 - 20:47

Burdur'da Kurban Bayramı2
 
Burdur’da Kurban Bayramı 15 Ekim 2013 Salı günü sabah 7.46’da kılınan bayram namazının ardından başladı.Kurban Bayramı’nın asıl anlamı olan kurban kesimini Burdur’daki vatandaşlar erken saatlerde başladı.Henüz kahvaltıya sıra gelmeden iş başa düşen vatandaşlar bir an evvel kurban ibadetlerini yerine getirmek üzere kesim merasimlerine geçtiler. Kimi vatandaş kendi evinin bahçesinde kendi elleriyle kurbanını keserken kimi vatandaşlar da toplu kesim alanlarında kasaplara kesimi yaptırdılar.

 

Burdur’da Burdur Belediyesi’nin daha önceden belirlemiş olduğu kurban kesim alanları olan TOKİ Semt Pazarı, Uzay Çatı Altı, Burkent Pazarında vatandaşlar kurbanlarını getirerek kesimlerini yaptılar. Uzay Çatı Altı’nda yapılan kesimlerde bir çok vatandaş hijyen koşullarının sağlanmadığından şikayetçiydi. Kurban artıklarının toplanmadığından müzdarip olan vatandaşlar tepkilerini kepçe kullanan operatöre gösterdiler.
 
Burdur’da her yıl olduğu üzere yine acemi kasaplar Burdur Devlet Hastanesi’ne koştu.Burdur Devlet Hastanesi pansuman ekiplerinden edinilen bilgiye göre bayramın birinci günü 30 kişi çeşitli bölgelerinden yaralanarak hastaneye koştu.Yaralanan acemi kasaplar tedavilerinin ardından taburcu edildi.
 
Burdur’da en dikkat çeken olaylardan bir tanesi ise Pazar Mahallesi’nde bir mahalle sakini Kurban Bayramı’nın birinci günü evinin balkonunda yaktığı mangalla mangal keyfi yaptı.Mangalından çıkan dumandan çevresindeki vatandaşları rahatsız ettiğini umursamayan kaygısız mangalcı, mangal keyfini sürdürdü.
 
Burdur Hayvan Pazarı’nda da satışlar devam ediyor. Ellerinde satılmayan kurban bulunan mal sahipleri gelecek alıcıları bekliyor. Hayvan pazarının Kurban Bayramı’nın dördüncü gününe kadar açık olacağı öğrenildi.
 
haberin foto galerisi
 
Lütfen 13 yaş üzeri internet kullanıcıları foto galeriyi baksın.13 yaş altı internet kullanıcıları için uygun içerik değildir.
 

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.