hava

Burdur’un Yatırımları Masaya Yatırıldı

Son Güncelleme :

11 Temmuz 2013 - 13:59

/ 931 kez okundu kez okundu.
Burdur’un Yatırımları Masaya Yatırıldı
----- REKLAM -----

Burdur İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Burdur İl Özel İdaresi Meclis Salonu’nda Vali Nurettin Yılmaz’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Burdur belediye Başkanı Sebahattin Akkaya ve Burdur Vali Yardımcısı Halil Karbuz da bulunurken, bölge müdürleri, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları ve yatırımcı kurumlar daire müdürleri de toplantıya katıldı.Burdur'un Yatırımları Masaya Yatırıldı

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz toplantının açılışında yaptığı konuşmada Burdur’da tüm yatırımcı kuruluşlar bazında 2013 yılında 292 proje yapıldığını dile getirerek bu projelerin toplam bedeli nin 937 milyon TL, önceki yıllarda harcanan bedelin 225 milyon TL ve 2013 yılında söz konusu 292 projeye ayrılan ödeneğin ise 226 milyon TL olduğunu ifade etti.Burdur'un Yatırımları Masaya Yatırıldı_2Yatırım miktarlarının ayrıntılarından da bahsedenVali Yılmaz: “ 30 Haziran 2013 tarihi itibariyle 226 Milyon TL olan bu ödeneğin 81 Milyon TL’si harcanmış ve nakdi gerçekleşme oranı yüzde 36’dır. Yerel yönetimlerde ise proje sayımız 106 adet, proje bedelleri toplamı 138 milyon TL, Önceki yıllar harcaması 14 milyon TL, 2013 yılında 168 projeye ayrılan ödenek ise 60 milyon TL’dir. Bu ödeneğinde bu güne kadar 14 milyon TL’lik kısmı harcanmıştır” diye konuştu.
İlimizdeki proje sayısı bazında en çok yatırımın 130 projeyle Tarım sektöründe olduğunu dile getiren Vali Yılmaz, miktar açısından en fazla yatırımın da Ulaştırma sektöründe yapıldığını ve bu sektördeki şu anda toplam proje bedelinin 355 Milyon TL olduğunu söyledi.
Vali Yılmaz’ın konuşmasının ardından Bölge Müdürleri tarafından Burdur ilinde yapılan yatırımlar sunum olarak anlatıldı.

türk porno

----- REKLAM ---------- REKLAM -----