Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

BUTSO’dan “kara pakete” tepki

07 Kasım 2018 Çarşamba, 09:29

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası sigaraların tek tip kara paket halinde; marka logosu ve simgesi olmadan satılması çalışması hakkında yazılı açıklamada bulundu.

İŞTE O AÇIKLAMA

Kamuoyu nezdinde yoğun tartışmalara neden olan Meclis gündemindeki Kanun Teklifi’ne dair değerlendirmelerde bulunan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası 2.Meslek Grubu (Gıda,İçecek ve Tütün Ürünlerinin Toptan ve Perakende Ticareti) Komite Başkanlığı sigara paketlerinin kara paketlerde satışa arz edilmesini öngören uygulamaya karşı olduklarını belirtti.

Bazı Milletvekilleri tarafından sunulan teklifin kaçak sigara ticaretini hortlatacağını kaydeden Komite Başkanlığına göre, bu tarz bir uygulamanın kaçakçılar için kazanç kapısı olacağına değinildi. Yıllarca esnaf ve devletin yasadışı sigara ticaretine karşı kenetlendiğini ve taviz vermeksizin mücadele ederek yüzde yirmi seviyelerinde olan kaçak sigara oranını yüzde sekiz gibi düşük bir kademeye geriletmeyi, birlikte başardıklarını söyleyen 2. Meslek Grubu Komite Başkanlığı, kaçağın yeniden artacağı ve gelirlerinin büyük ölçüde azalacağına dair ciddi bir tedirginlik içinde bulunduklarını, kara paket gibi uygulamalara kesinlikle karşı olduklarının altını çizdi. Burdur Ticaret ve Sanayi Odası 2.Meslek Grubu Komite Başkanlığı, esnafın gününü karartan ‘kara paket’in kaçakçıya ışık olacağını, oluşacak vergi kaybından dolayı devlete ve millete büyük zarar vereceğini vurguladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi