Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar
doruk-reklam

CHP, Ak Parti’ye yönelik sessizliğini bozdu

14 Mart 2018 Çarşamba, 08:31

CHP Burdur İl Başkanlığı, eski otogar alanında başlayan polemiğe dahil olarak yazılı açıklamada bulundu.

AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı’nın 6 Mart tarihinde eski otogar alanına gelerek Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i hedef alarak seçim vaatleri arasında yer alan 6 Mart Kent Meydanı projesinin gerçekleştirememesini yüksek sesle eleştirmiş ardından eski otogar alanında gıyabi açılış yapmıştı.

Başkan Ercengiz, Ak Parti Merkez İlçe Teşkilatının bu hamlesinin ardından alanda bulunan kamyoncuların park etmesini “Ak Parti’nin açıklamasını” gerekçe göstererek kullanımına kapamada kararı aldıklarını eski otogar alanı girişini astıkları pankartla ifade etmişti.

Başkan Ercengiz’in bu hamlesinin ardından Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’tan yanıt gecikmedi ve konuyla ilgili açıklamada bulunarak “Ne yazık ki Belediye Başkanı her zaman yaptığı gibi çözüm üretmek yerine laf kalabalığı yapmaya devam etmektedir.” diyerek sert bir dille eleştirmişti.

36 SAAT SONRA CHP’DEN YANIT

Bu olaylar süre gelirken ve kamuoyunda yankı bulurken CHP İl Başkanlığından konuya ilişkin çıkış 36 saat sonra geldi. Dün gece sularında basına servis edilen açıklamada CHP Burdur İl Başkanı Osman Gök, gün içerisinde il örgütü ile birlikte incelemede bulunduğu kültür merkezi inşaatındaki fotoğraflar ile açıklamada bulundu.

İŞTE BAŞKAN GÖK’ÜN AÇIKLAMALARI

Öncelikle Burdur Cumhuriyet Halk Partisi olarak, 2014’ten bu yana yerel yönetimde gayretli çalışmalar yürüten belediyemize yapılan sistemli saldırıların halkta karşılığı olmadığını sevinerek izlediğimizi belirtmek isteriz.

Kendi dönemlerinde yapımı yılan hikayesine dönen ve halen daha yargıda dosyası bulunan ‘Otogar’ ile ilgili suçlayıcı açıklamalar yapan Akp il örgütüne Burdur halkının tokat gibi cevabının ardından, panikle şirkete promosyon olarak aldırılan aracı konu yapıp, halkımızı yanıltmaya çalışan yöneticilerine birkaç şeyi sormak isteriz;

– Döneminizde resmen batırdığınız Belediyemiz Şirketleri için de açıklama yapacak mısınız?

– Onca kaybına rağmen şirketleri düze çıkartıp artıya geçiren, sizin alelacele götürdüğünüz “Asfalt Kazıma Aracı”nın yerine yenisini Burdur Belediyesi bünyesine ve Burdur’umuza kazandıran şirket yöneticilerimiz ve Belediye Başkanı’na teşekkür edecek misiniz?

– 6 Mart günü sözde açılışını yaptığınız kamyoncu garajı ile uğraşacağınıza ‘Kamyoncu Esnafımızın’ sorunlarını çözebilecek adımlar atacak mısınız?

-Kendi döneminize ait ödenen yalnızca ‘Kamu Borcunun’ üçte biri ile “6 Mart Kent Meydanı Projesi”nin yapılabileceğini biliyor musunuz?

– Göz göre göre beceremediğiniz tüm projeler içinde Kapalı Spor Salonu, Yüzme Havuzu ve Belediyemizden devralınan yaklaşık bir buçuk yıldır çivi çakılmadığı gibi şu anda da halk sağlığını tehdit eden uyuşturucu bağımlılarına yataklık yapan “Kültür Merkezi”nin açılışını da yapacak mısınız?

– 3 metre daraltıp, bağlantılarını kapattığınız “Çevre Yolu”nun, 5 senedir bitiremediğiniz, onlarca insanımızın yaşamını yitirdiği ve yaralandığı ‘Fethiye Yolu’nun da açılış kurdelesini kesecek misiniz?

– 7 Mart 2018 de Belediye Başkanımız tarafından kalem kalem yanıtlanan sorulara yanıt verecek misiniz?

– Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapıcı olmaya gayret ederken, Belediyemize kazandırılan aracı eleştirmek yerine Cumhuriyetin kazanımlarından olan ve Burdur’ a can veren “Şeker Fabrikası” satılırken neden susuyorsunuz?

-Burdur’ da tarım ve hayvancılığın en büyük kazanımı olan satılmaması için mücadele ettiğimiz ve edeceğimiz Şeker Fabrikamızı kaybettiğimizde Burdur’ a neyi taahhüt edeceksiniz? Satılsın dediğiniz Fabrikamız yarın giderse halkımızın yüzüne nasıl bakacaksınız?

– Yaklaşık 3 aydır kapalı olan besicinin can damarı ‘Hayvan Pazarı’nı da aynı özveriyle açacak mısınız?

– 2002 den bu yana Burdur’umuza üretime katkı koyabilecek hangi ‘Kamu Yatırımı’ yaptınız? Kaç yurttaşımıza istihdam yarattınız?

-10 yıllık yerel iktidarınızda kamulaştırmalara 1 TL bile ödemediğiniz alanda TOKİ ile yapılan sözleşmeden 118 Konut’ u satarak cebinize koyduğunuz 11 Milyon TL’yi de harcayıp, Belediye Şirketleri ile birlikte bıraktığınız Milyonlarca TL borcun hesabını bu halka verebilecek misiniz?

– Yapılan ancak 1,5 senede yıkılan(!) Otogar’ın ve kesin kabulü bile yapılamayan ‘Bedesten Çarşısı’nın, Burdur gerçeği ile uyuşmayan ‘ucube’ çatısı ile ‘Salı Pazarı’nın ve defalarca onarılan ‘Kongre ve Sergi Salonu’nun hesabını nasıl vereceksiniz?

– Burdur Belediyesi Cumhuriyet Halk Partili olduktan sonra 4 yılda yapılanlar nelerdir diye soracak mısınız?

– Tamamı ‘kredi kullanılmadan’ yapılan “Katlı Otopark, Sultanderesi Hizmet Kampüsü ve Market Çok Amaçlı Salon Kompleksi” ile birlikte döneminize ait ödenen 32 Milyon TL kamu borcu ve tüm bu borca rağmen alınan ’56 İş Makinası, Kamyon, Kamyonet ve Araç’ için Belediyemize teşekkür edecek misiniz?

Bugün itibariyle yaşadığınız paniğin nedeni, yerelde zaten kazanamayacağınızı anladığınız gibi genelde de kaybettiğinizin farkında olmanızdır.

Son olarak Burdur halkının takdirini kazanan çalışmalara Belediye Başkanımız her gün bir yenisini eklemeye devam ederken, geçmiş döneme ait sökük dikik ile hızımızı kesmeden halkımıza hizmete devam edecek bir Burdur Belediyemiz var.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar partisinin milletvekillerinden Burdur’ a yapılacak yatırımların önünü açmasını ve yapılacak bütün yatırımlara Milletvekilimiz ve Belediye Başkanımız ile beraber destek olacağımızı bildirir, Burdur’ da yerel yönetimde yapılan işlerin desteklenmesini gerekliliğini tekrardan hatırlatırız.

Mevzu Burdur ise bizim için gerisi teferruattır…

CHP, KÜLTÜR MERKEZİNİN SON DURUMUNU GÖSTEREN FOTOĞRAFLARINI AÇIKLAMASINDA PAYLAŞTI

Yorum

  1. sporcu adam

    03/14/2018 at 08:44

    bu sorulara zor cevap verirler. lafla peynir gemisi yürümüyor. vatandaş herşeyin farkında.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi