Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi
doruk-reklam

Burdur CHP’de sular durulmuyor: Ortak bildiri

10 Şubat 2018 Cumartesi, 21:59

Cumhuriyet Halk Partisi’nde sular durulmuyor. Tefenni İlçe Başkanı Hamdi Eratalay’ın istifasının ardından başlayan polemik konuları gündemde etki yarattı.

Tefenni İlçe Başkanı Hamdi Eratalay’ın istifa gerekçesi olarak Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve CHP İl Başkanı Osman Gök’ü göstermesinin ardından CHP İl Başkanı Osman Gök, “İstifa kararları kendi tasarruflarıdır. Bu kararın şahsım Belediye Başkanımızla ilgili olduğu yönündeki iddialar gerçek dışıdır. Belediye Başkanımız ilçelerimize bizim ricamız üzerine iştirak etmiştir. Bu ziyaretlere sayın milletvekilimizde çağırılmış ancak kendisi meclis çalışmaları dolayısıyla katılamamıştır.Belediye Başkanımızın polemik konusu yapılmasının örgütümüze ve partililerimize hiç bir faydası yoktur. Dün akşamdan bu yana yazılan, çizilen şeylerin gerçeği hiç bir şekilde yansıtmadığını samimiyetle belirtmek isterim” Demişti.

İl Başkanı Osman Gök’ün açıklamalarının ardından bir de CHP Belediye Meclisi Üyelerinden 5 ismin ortak basın metni gündeme oturdu. Burhan Cahit Karakurt, Ramazan Kayacan, Ersin Taşlıoğlu, Binnur Çığrı ve Nahide Yeşilyurt, sosyal medya hesaplarından ortak bir metin yayınlayarak kamuoyunu kendi adlarına bilgilendirdi.

Bir haber sitesinde CHP’nin ileri gelenleri bazı belediye meclisi üyelerinin istifa etmeleri konusunda tavsiyede bulunduğu iddiasına da konunun muhatabı olan Burhan Cahit Karakurt, Ramazan Kayacan, Ersin Taşlıoğlu, Binnur Çığrı ve Nahide Yeşilyurt yayınladıkları açıklamada yanıt verdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi,

“Buradan ilgili yazıda yapılan bir hatayı ve partimiz ile ilgili oluşabilecek yanlış intibaları da engellemek isteriz. Cumhuriyet Halk Partisinde ’’Parti Büyükleri’’, üyeleri partiden ayrıştırır tavsiyeler vermez, üyeleri partiyle bütünleştiren tavsiyeler verirler. Ayrıca özgür iradeyi bize öğreten büyüklerimiz zaten kendilerini saklayarak siyaset yapmayacak kadar cesur ve değerli insanlardır. Parti büyüklerimizin bir özelliği de partiyle ilgili tavsiyeleri seçilmiş parti yöneticilerine iletmeleridir, nihayetinde tavsiyeleri uygulayacak olan parti yöneticilerimizdir. Anladığımız kadarıyla sözde istifa tavsiyesi İl Başkanımıza yapılmadığına göre geriye sadece bu tavsiyenin yapılabileceği yöneticimiz olarak Sayın Belediye Başkanı kalmaktadır ki konu ile ilgili takdiri Burdur Kamuoyuna bırakıyoruz.Ülke genelinde Adalet ve Kalkınma Partisi üyesi Belediye Başkanlarının istifası istendiğinde, istifa istemenin anti demokratik olduğunu savunan Partinimizin üyeleri olarak bizler aynı olayın bir tezahürünün kendi partimizde yaşanıyor olmasından hem utanç duyuyoruz hem de haberin değerli parti yöneticilerimiz ve değerli Belediye Başkanı tarafından yalanlanmamasından da üzüntü duymaktayız.”

Açıklamada istifayı isteyen partinin ileri gelenleri olarak “değerli parti yöneticileri ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz” olarak gösterildi. Açıklamada bu haberin yalanmamasından dolayı üzüntü duydukları ifade edildi.

CHP’de sular ne zaman durulacak önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi,buhayad