burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

MAKÜ Sivil Havacılık topluluğundan iki etkinlik

MAKÜ Sivil Havacılık topluluğundan iki etkinlik
208 kez okundu
03 Aralık 2018 - 19:10

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sivil Havacılık Topluluğu öğrencilerinin, pratikte edindikleri bilgilerini uygulama alanında görmeleri amacıyla, Antalya Havalimanına teknik gezi düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sivil Havacılık Topluluğu akademik danışmanı Öğretim Görevlisi Ramis Onur Örük ve Topluluk Başkanı Rıza Adnan Uysal’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen gezide öğrenciler Antalya havalimanının tüm birimlerini inceleme fırsatı buldu.

Öğrencilerin, iş hayatına atıldıklarında nasıl bir ortamda çalışacaklarını yerinde görmelerinin gerekli olduğu amacıyla gerçekleştirilen teknik gezide.

Çoğu havayolu şirketinin iç-dış hat seferlerinin operasyonlarını gören öğrenciler, TGS Antalya İstasyon Başmüdürlüğü personeli tarafından yolcu hizmetleri kapsamında check-in, boarding ve arrival işlemlerini takip ettikten sonra harekat bölümü tarafından gerçekleşen uçak altı operasyonları canlı olarak inceledi. Apron sahasında uçak altı gezileri gerçekleştirilmesinin yanında ramp hizmetleri ve araçları tanıyıp uygulama anında marshalling hareketlerini, yakıt alım, bagaj yükleme boşaltma gibi operasyonları incelediler. Daha sonra Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkililerince havaalanı hakkında genel brifing verildi ve DHMİ’ye ait araç ve uygulamalar tanıtıldı. DHMİ bünyesinde bulunan Hava Trafik Kontrol Merkezi(kule) birimleri ziyaret edilip, bilgi alındı.

Öğrencilerin teknik gezisine büyük katkıları olan başta bu imkanı sağlayan, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’a TGS Antalya İstasyon Başmüdürlüğüne, Tailwind Havayolları’na, DHMİ Antalya Mülki İdare Amirliği ve Başmüdürlüğüne teşekkür ederiz.

ISPARTA” Uçak Kazasında Ölenleri 11 Yıl Sonra Aynı Yerde Andılar..

30 Kasım 2007 günü İstanbul- Isparta seferini yapan yolcu uçağı, Süleyman Demirel Havalimanı’na inişe geçtiği sırada Keçiborlu Türbetepe Mevkii’nde düşmüştü.Kazada 7’si mürettebat 57 kişi yaşamını yitirmişti.

Kazanın yıl dönümünde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sivil Havacılık Topluluğu olarak Akademik Danışman Öğretim Görevlisi Ramis Onur Örük ve Topluluk Başkanı Rıza Adnan Uysal koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve topluluk üyesi öğrencilerinde katıldığı anma töreninde duygusal anlar yaşandı.

Olay yerine hayatını kaybeden 57 kişi için 57 karanfil bırakan Makü Sivil Havacılık Topluluğu Dua ederek olay yerinden ayrıldılar.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.