burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Burdur Protokolünden 10 Ocak mesajı

Burdur Protokolünden 10 Ocak mesajı
157 kez okundu
09 Ocak 2019 - 17:32

Burdur Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur,Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz , AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve Borsa Başkanı Ömer Faruk Gündüzalp 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Burdur Valisi Hasan Şıldak:

Basın çalışanlarına yönelik, bazı haklar ve yasal güvence sağlayan düzenlemelerin yapıldığı 10 Ocak 1961 tarihinin yıl dönümü olarak kutlandığı bu anlamlı günde, özveri ile mesleğini icra etmeye çalışan bütün gazeteci arkadaşlarımızın “Çalışan Gazeteciler Gününü” kutluyorum.

AK Parti Burdur Milletvekili  ve TBMM Başkanlık Divan Katibi Üyesi
Bayram Özçelik ,

“Burdur İlimiz ve İlçelerimiz ile ilgili birçok yatırımlar ve projeler gerçekleştirmekteyiz. Bu yaptığımız çalışmaların hemşerilerimize duyurulmasında büyük katkı sağlayan, Basın mensuplarımızla iç içe samimiyetle çalışmaya devam ediyoruz.  Bu vesileyle, insanların ortak sesi, gözü, kulağı olan, kamu yararı gözeterek, basın meslek ilkeleri doğrultusunda görevlerini başarıyla icra eden bütün gazetecilerimizi, internet, gazete, radyo ve televizyon çalışanlarının 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum.” 

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker

Gazetecilerin düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri ve bunları yazıya dökebilecekleri bir ortamın yaratılması için atılması gereken ilk adım basın iş kolunun bir an önce sendikal güvenceye kavuşturulması olmalıdır. Sendikal güvenceden yoksun basın emekçileri adeta kaderlerine terk edilmiş durumda çalışmaya devam etmektedirler. AKP eliyle dizayn edilen medya sektörünün içerisinde bulunduğu son durum budur. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen basın emekçilerinin işlerini kaybetme korkusu olmadan, gazete sayfalarında düşüncelerini özgürce yazabilecekleri günlere olan inancımla, basın emekçisi arkadaşlarımın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur,

‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’ vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Günümüzde, bilgiye ulaşmanın çok kolay olduğunu fakat doğru bilgiye ulaşmanın da bir o kadar zor olduğuna işaret eden Uğur, şunları kaydetti:

‘Bir ülkede demokrasileri güçlendiren ve geliştiren en etkin unsurlardan biri, meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine riayet eden bir basının varlığıdır. Basının her konuya yapıcı ve sağduyulu bir tavırla yaklaşması demokrasimizin güçlenmesi açısından oldukça önemlidir. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin hızla gelişmesiyle bilgiye ulaşmanın kolay olduğu kadar doğru bilgiye ulaşmanın da bir o kadar zor olduğu bu dönemde, doğru ve eksiksiz bilgilendirme görevini üstlenen basın mensuplarına büyük sorumluluk düşmektedir. Özellikle sosyal medya, hızlı haber alma, etkin kamuoyu oluşturma açısından son yıllarda çok etkin ancak bu mecra ‘kara propaganda’, ‘kirli bilgiler’ ve ‘zehirli düşünceler’ açısından kontrolsüz, sınırsız ve sorumsuz bir platform haline gelmemeli. Hem geleneksel hem de sosyal medyada gerekli bilinç, hassasiyetle hareket eden medya çalışanlarımızın ve gazetecilerimizin hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdüreceğine inanıyorum. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine güzellikler, başarılar diliyorum.’ dedi.

 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz:

“Burdur’umuzun gelişmesi ve vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi, daha yüksek yaşam standartlarına kavuşabilmesi için yaptığımız çalışmaları halkımıza duyuran; vatandaşlarımızın sorunlarını da bize ileterek şehrimizin her kesimine kulak verebilmemizi sağlayan basın mensubu dostlarımıza ayrıca teşekkür ediyor, tüm basın mensubu arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum.”

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi:

“Her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için özveri ile çalışan basınımızın değerli çalışanları olmak üzere bütün basın mensuplarının “Çalışan Gazeteciler Gününü” kutlar sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini dilerim”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik:

Gazeteciliğin fedakârlık ve sorumluluk isteyen bir meslek olduğunu vurgulayan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik mesajında; “Türkiye’deki ve tüm dünyadaki çalışan gazetecilerin emekleri bir beldenin, kentin, bölgenin ve dolayısı ile tüm ülkenin gelişimine çok büyük katkı sağlamaktadır. İlimizdeki basın mensupları son derece hassas bir sorumluluğu üstlenmekte; toplumun gören gözü, duyan kulağı olarak görev yapmaktadırlar. Onlar toplumda yaşanan olayların şahitleridir. Toplumumuz da onların şahitliği ile bilgilenmektedir.

Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir ve her zaman kamu yararını ön planda tutar. Gazeteciler gece gündüz, yaz kış demeden tarafsız, objektif ve ilkeli bakış açısıyla gelişen olayları halkımıza sunma görevini yerine getirmektedir.

Gazeteciliğin fedakârlık ve sorumluluk isteyen özelliği mevcuttur. Ülkemizde ve dünyada birçok gazeteci çok zor şartlar altında görevini yerine getirerek kutsal bir görev için emek harcamaktadırlar. Bu noktada kimseye bağımlı olmadan, özgürce, dürüst ve tarafsızca haberlerin kamuoyuna ulaştırılması önem taşımaktadır.

Gazetecilik mesleği, toplumsal bilinci arttırmak, güçlendirmek ve kamu yararını her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahiptir. Bu sebeple kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve gelişmelerin vatandaşlara anlık olarak servis edilmesi adına bir görev üstlenmektedir. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olacaktır.

İlimizdeki basın mensupları Burdur Ticaret ve Sanayi Odamızın eğitimlerini, hizmetlerini, faaliyetlerini üyelerimize ve tüm kamuoyuna ulaştırmak misyonunu da layıkıyla yerine getirmektedir. Bizler Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak doğru, ilkeli ve tarafsız habercilik yapan basın yayın kuruluşlarına ve çalışanlarına her zaman destek verdik. Bu duygu ve düşüncelerle şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına ve çözüm önerilerine değinen, yöremizin projeleri ve gelişimlerinden haberdar eden ve bunun yanı sıra Burdur’un yerel ve ulusal platformlarda tanıtımını yapan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü şahsım ve yönetim kurulu üyelerim adına kutluyorum” dedi.

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp,

Başkan Ömer Faruk Gündüzalp mesajında; “Yüzyıllar boyunca insanoğlu sürekli bilgiye ihtiyaç duymuş, karşılıklı haberleşmenin ve bilgi alışverişinin yollarını aramıştır. İnsanlığın bu ihtiyacından ortaya çıkan basın ve gazetecilik mesleği, bugün gelişen teknoloji ve hızlı iletişimle birlikte günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmiştir.

Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, ilkeli yayıncılık anlayışıyla olayları tarafsız bir şekilde halka aktararak, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında, doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Bilgi aktarımının yanı sıra yeri geldiğinde yöremizin, bölgemizin, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine de katkıda bulunan gazetecilerin toplumsal statüsünün güçlendirilmesi toplumun da yararınadır. Basınımızın gösterdiği gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir. İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Demokratik kültürümüzün en önemli parçalarından birisi olan medya kuruluşlarımızın sorumluluklarının bilincinde olarak, hem demokrasimizin gelişmesine hem de birlik ve beraberliğimizin pekişmesine katkılarını sürdürmektedirler. Bu düşüncelerle, medya mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, kendilerine başarılar diliyorum.”

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.