burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

BUTSO’dan 2. OSB’deki PROYEM’e ziyaret

BUTSO’dan 2. OSB’deki PROYEM’e ziyaret
373 kez okundu
12 Ocak 2019 - 15:38

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK ve Meclis Başkanı Ömer ÇELİKER, 2. Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren PROYEM Yem Fabrikası İşletme Müdürü Ümit GÖKBAY’ı ziyaret ettiler.

Burdur’un sanayi ve ekonomik gelişimi için çalışmalarını son sürat devam ettiren BUTSO Başkanı Yusuf KEYİK, ziyaretinde fabrikanın kapasitesi, üretimi, istihdamı ve Burdur ekonomisine katkılarını hakkında bilgi aldı. Başkan KEYİK,  PROYEM Markasının Burdur 2. OSB’ye gurur verdiğini ve diğer yatırımcıları teşvik ettiğini vurguladı.

Başkan KEYİK: “Burdur Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de 2. OSB’nin boş parsellerinin değerlendirilmesi, mevcut yatırımcıların projelerini tamamlaması doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diyerek İşletme Müdürü GÖKBAY’a yem üretimi ve istihdam konularında bilgi aldı.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren GÖKBAY da hali hazırda 2 vardiya çalışıldığını, 300+ 300 ton olmak üzere günlük 600 ton ve saatlik 80 ton üretim yapıldığını belirtti. Günlük 400 ton sarım yapıldığını da sözlerine ekleyen İşletme Müdürü GÖKBAY, fabrikanın çevre köyleri başta olmak üzere istihdamda Burdurlu kişilere öncelik verdiklerini, 43 personelle başladıkları üretimlerinde 3 vardiya usulü 55 personel istihdam edeceklerini ve nakliyat konusunda Burdurlu bir firmayla anlaştıklarını vurguladı. GÖKBAY: “Burdur, Antalya, Afyonkarahisar, Isparta, Denizli, Muğla illerine hitap etmekteyiz. Hammaddemizin tedarikinin bir kısmını Konya ve Doğu Bölgemizdeki illerden yapıyor, bir kısmını da ithal ediyoruz.” dedi.

Ziyaretin son bölümünde değerlendirmede bulunan BUTSO Başkanı Yusuf KEYİK, 2.OSB’nin Burdur’un ekonomik gelişimi için önemli olduğunu belirterek, buradaki fabrikaların faaliyete geçiyor olmasından gurur duyduklarını vurguladı. 

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.