burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Başkan Sönmez: “Bucak’ta Oy Göçünü Engelleyeceğiz”

Başkan Sönmez: “Bucak’ta Oy Göçünü Engelleyeceğiz”
212 kez okundu
16 Ocak 2019 - 19:52

İyi Parti İlçe Başkanı Safa Dönmez, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerde oy kullanacak seçmenler için ilçe merkezlerine oy taşıma işlemlerinin yapıldığı konusunda yazılı açıklama yaptı.  

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yazılı açıklamasında yerel seçimler için oy taşıma işlemlerinin yapıldığını, Bucak ilçesinde de tespit ettiklerini, yerel seçimlerde tüm partilerin ahlaklı bir şekilde seçimlere girmesi gerektiğini söyledi.

İyi Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez yerel seçimler için oy taşıma işlemlerinin yapıldığını hatırlatarak;

Başkan Sönmez : “YSK’da ikameti başka yerde olduğu halde yüz binlerce vatandaşın seçmen kaydını başka yere taşıdığı görülmektedir. Bu durum karşısında YSK, “Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır” açıklaması yapmasına rağmen ilçemizde bile buna tenezzül edenler vardır. 

Özellikle Ak Parti Bucak İlçe Başkanlığının da bu işte parmağı bulunmaktadır. Seçimi kaybedeğini anlayan AKP’liler, bu yöntemle oy arttırabileceğini düşünmektedir. Biz İYİ Partililer olarak bu oyunları bozmaya devam edeceğiz. İYİ Parti’nin önlemez yükselişini sahte seçmenlerde durdurmayacaktır.  31 Mart’ta “Bucak Belediyesi İYİ Olacak” . Buna inanıyor ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Eminim ki her türlü hile,yanlış ve sahte işlemlere karşın İYİ Parti seçimlerden zaferle çıkacaktır”dedi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.