burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Başkan Besler: “iddiacı iddiasını ispatlamakla mükelleftir”

Başkan Besler: “iddiacı iddiasını ispatlamakla mükelleftir”
310 kez okundu
16 Ocak 2019 - 20:13

AK Parti Bucak İlçe Başkanı Serdar Besler , İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Sefa Sönmez’in yazılı açıklamasını yanıt verdi.Başkan Besler yazılı açıklamasında, ” İP‘in Bucak ilçe başkanı, yerel seçimler için oy taşıma işlemlerinin yapıldığını iddia etmektedir. Öncelikle bilinmelidir ki, iddiacı iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Seçmen listelerinin askıya çıkarılması ve düzeltme işlemleri için belirli bir tarih aralığında askıda kalması tam da bu itirazlar içindir. Yüksek Seçim Kurulu seçmen listelerini askıya çıkardı. 17 ocak tarihine kadar da askıda kalacak. Mezkur tarihe kadar seçmen kütükleri üzerinde çalışıp iddialarını ispatlamak yerine her dönemde çamur at izi kalsın tarzı söylemlerle şikâyetçi olmak bir işe yaramaz. Böyle bir muhalefet tarzının kendileri açısından daha yararlı olacağını düşünüyorlarsa devam edebilirler.”Dedi.

İŞTE BAŞKAN BESLER’İN AÇIKLAMASI

Ak Parti olarak iktidar partisi olmanın mesuliyetinin farkındayız. Bu mesuliyetin gereğini yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Ama söz konusu Bucak’a ve millete hizmet olunca bunun bir önemi yok. Bizler davamızın gereğini yerine getiriyoruz.

Bilindiği üzere 31 mart yerel seçimleri yaklaşıyor. Ve bizler başkan adayımız Emrullah ÜNAL ile beraber bu kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Günlerdir sahadayız ve diğer parti yönetimlerinden kimseyi görmüyoruz. Yalnızca halkımızla beraberiz. Bucaklının yoğun teveccühüyle el ele gönül gönüle vererek daha güzel bir Bucak için çalışıyoruz. Tıpkı daha önce bu davaya samimi olarak gönül verenlerin yaptığı gibi…

Bizler her seçimde yeni bir aşk ve şevkle yolumuza devam ederken maalesef muhalefetin tavırlarında bir değişiklik yok. Kendileri açısından bu tekrarların faydası var mı bilinmez. Olsa olsa şimdiden kaybedeceklerini düşündükleri seçimlerin sonrası için bahaneler hazırlıyorlar. Bahanelerle seçime girilmez. Seçim kazanmak uzun bir maraton koşusudur. Çalışmayı ve millete gönül vermeyi gerektirir.

İP‘in Bucak ilçe başkanı, yerel seçimler için oy taşıma işlemlerinin yapıldığını iddia etmektedir. Öncelikle bilinmelidir ki, iddiacı iddiasını ispatlamakla mükelleftir. Seçmen listelerinin askıya çıkarılması ve düzeltme işlemleri için belirli bir tarih aralığında askıda kalması tam da bu itirazlar içindir. Yüksek Seçim Kurulu seçmen listelerini askıya çıkardı. 17 ocak tarihine kadar da askıda kalacak. Mezkur tarihe kadar seçmen kütükleri üzerinde çalışıp iddialarını ispatlamak yerine her dönemde çamur at izi kalsın tarzı söylemlerle şikâyetçi olmak bir işe yaramaz. Böyle bir muhalefet tarzının kendileri açısından daha yararlı olacağını düşünüyorlarsa devam edebilirler. Cumhur ittifakını hazmedemeyenlerin yerelden genele nasıl bir çaresizlik içinde olduğu âşikârdır. Gönül isterdi ki böyle bir ortamda millete hizmet için önemli olan vaktimizi müfterilere cevap vermekle geçirmeseydik. Kamuoyuna sevgi saygı ve selamlarımla…

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.