burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Genç İhracatçılarımıza BUTSO’dan Plaket

Genç İhracatçılarımıza BUTSO’dan Plaket
188 kez okundu
18 Ocak 2019 - 14:09

BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Burdurlu ihracatçılar Hüseyin Kütük ve Hasan Gün’e plaket verdi.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, kentin gelişimine destek veren, yeni yeni ihracat kapıları açan kişi ve girişimcilere destek olmayı sürdürüyor. Tasarım ve yazılımları kendilerine ait, Mekatronik ve Endüstriyel Elektronik Bölümlerinden mezun olan Elektronikçilerden Hüseyin Kütük ve ortağı Hasan Gün’ü tebrik eden BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, bu elektronikçilerin diğer gençlere de örnek olup, Burdur’un dünya pazarına yeni yeni ihracat kapılarının açılması gerektiğini vurguladı.   Bu kapsamda BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, madeni para ile cep telefonu şarjı cihazını yapıp, bu cihazın ihracatını gerçekleştiren Elektronikçilerden Hüseyin Kütük ve ortağı Hasan Gün’ü davet ederek,  makamında ağırladı.  Elektronikçi Kütük ve Gün’ü bu başarılarından dolayı kutladığını ifade eden Başkan Yusuf Keyik, Burdur’un kalkınmasında ve tanıtımında rol alan her bir müteşebbisin Burdur için birer gurur kaynağı olduğunu söyledi.

Başkan Yusuf Keyik: “Oda’mız üyesi olsun veya olmasın Burdur’u ilgilendiren bir gelişmedir. Bizler BUTSO olarak Burdur’u ilgilendiren her gelişmede ve her paydaşta yer almaya hazırız. Oda olarak gerek ihracatta mevzuat sıkıntısı ve gerekse Ankara’daki kurumları ilgilendiren konularda köprü vazifesini yerine getiriyoruz.” dedi.

Genç girişimcilere kısmen de olsa destek vermek için onların ürettiği bir adet şarj cihazını BUTSO’a alıp, üyeleri ve vatandaşlar için cep telefonunu şarj etme probleminin de ortadan kalkacağını belirten Başkan Keyik; “İhracat Burdur için önemli bir konu. Özellikle de üniversiteden mezun olmuş gençlerimizin istihdam edilip, üretimde yer alıp ve ihracat konularında sorumluluk üstlenmeleri bizleri gururlandırdı. Girişimcilerin önünü açmak, genç girişimcileri ve ihracatçıları onore etmek bizim vizyonlarımız arasındadır. Girişimcilerimizin ürettiği söz konusu şarj cihazı için Oda olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

Burdur ekonomisini çok yakından ilgilendiren böyle bir ihracatta üretimin sürekli olması gerektiğini de ön plana çıkaran Başkan Yusuf Keyik: “Yerli üretim, yerli hammadde kullanımı, üretimde süreklilik ve ihracatta devamlılık konuları bizim için önem taşımaktadır. “Teknolojiyi diğer ülkeler geliştirsin, biz satın alalım” diye bir durum söz konusu olamaz. Bizler de Burdurlu olarak teknolojiyi geliştirebiliriz, üretebiliriz ve ihraç edebiliriz. İhracat büyümenin bir koşuludur ve ekonomik büyümenin koşulu da bunlardır. Üretip pazarlar bulmalı, ihracat yapmalı ve teknolojinin imkanlarını kullanarak geliştirmeliyiz. Burdur’da da bu tür iş kollarının oluşuyor olması bizleri mutlu ediyor. Bunu başaran Hüseyin Kütük ve Hasan Gün’ü tebrik ediyoruz. ” dedi.

BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, üretilen ve ihracatta kullanılan şarj cihazı için CE Belgesinin alınmasında, proje ve seri üretim için TUBİTAK, BAKA ve MAKÜ ölçeklerinde yön gösterilmesinde, MAKÜ’deki akademisyenlerle bir araya gelerek cihazın daha da çok geliştirilmesinde yön veren bir kurum olmaya devam edeceklerini belirtti.

Kuvvet Bilişim Teknolojileri’nin sahibi Hüseyin Kütük ve ortağı Hasan Gün de, verilen plaketin kendileri için büyük anlam ve değer taşıdığını belirterek, Başkan Yusuf Keyik ve BUTSO Yönetim Kuruluna teşekkür ettiler.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.