burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Salda Gölü’nde Millet Bahçesi’nin detayları belli oldu

Salda Gölü’nde Millet Bahçesi’nin detayları belli oldu
531 kez okundu
02 Şubat 2019 - 19:41

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün Burdur merkezdeki temaslarını ardından Yeşilova İlçesinde bulunan Salda Gölü’ne giderek incelemede bulundu.

Salda Gölü’nde incelemelerinin ardından yerel ve ulusal basına açıklamada bulunan Bakan Kurum, Salda Gölü’ne yapılacak Millet Bahçesi ve koruma programı konusunda basın mensuplarına demeç verdi.

Bakan Kurum, Millet Bahçesinde yürüyüş yolları, kafetaryalar, yeşil alanlar bisiklet ve yürüme yolları, kitap okuma alanları gibi sosyal alanların yer alacağını belirtti. Bakan Kurum Salda’daki Millet Bahçesi’nin 300 dönüm büyüklüğünde olacağını Burdur merkezdekinin 40 dönüm olacağını kaydetti. Bakan Kurum ayrıca Salda Gölü’ndeki Millet Bahçesinde 450 araçlık otoparkın bulunacağını ve her türlü organizasyona ev sahipliği yapabileceği ifade ederken 12 ay boyunca burayı canlı tutmayı amaçladıklarını belirtti.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.