burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Burdur’da AK Parti ile MHP arasında ittifak mı kuruluyor?

Burdur’da AK Parti ile MHP arasında ittifak mı kuruluyor?
1.698 kez okundu
08 Şubat 2019 - 10:31

Dün Burdur kamuoyunu AK Parti ve MHP arasında ittifak söylentileri ve haberleri gündemi meşgul etti.

CHP ile İYİ Parti arasında tabandaki ittifak hareketinin ardından Burdur’da böyle bir ittifakın yaşanması MHP’nin aday çıkarmasının ardından düşüncelerden çıkmıştı. Ancak dün gerçekleşen görüşme tüm dengeleri ve stratejileri alt üst etti.

İŞTE DETAYLAR

İki partinin lideri görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmesinin detayları netleşti. İki lider görüşmede yerelde ittifakın kapsamının genişlemesi kararı aldı. 30 büyükşehirde ittifak yapan AK Parti ile MHP, il belediyelerini de masaya yatıracak. Kayyum atanan belediyeler ile CHP ve İYİ Parti’nin işbirliğine gittiği illerde ittifak için çalışma yapılacağı kaydedildi.

“İKİ LİDERE SUNUM YAPILACAK”

Halihazırda MHP ya da AK Parti’nin beledisi olan illerde eğer CHP-İYİ Parti’nin başarısı sözkonusu ise bu ilde Cumhur ittifakının genişlemesi açısından bir çalışma yürütülecek.

Bir diğer boyutu ise, CHP’nin elindeki mevcut il belediyelerine yönelik. Eğer Cumhur İttifakı burada beraber seçime girerse, ‘kazanabilir’ deniyorsa o il de kapsama alınacak.

Tüm bu değerlendirmelerin ardından kaç ile ulaşılırsa o illerde ittifak için iki lidere sunum yapılacak. Liderlerin de kararıyla ittifakın genişleyip genişlemeyeceğine son nokta konulmuş olacak.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.