Son Dakika
19 Nisan 2019 Cuma
burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur’da AK Parti ile MHP arasında ittifak mı kuruluyor?

08 Şubat 2019 Cuma, 10:31

Dün Burdur kamuoyunu AK Parti ve MHP arasında ittifak söylentileri ve haberleri gündemi meşgul etti.

CHP ile İYİ Parti arasında tabandaki ittifak hareketinin ardından Burdur’da böyle bir ittifakın yaşanması MHP’nin aday çıkarmasının ardından düşüncelerden çıkmıştı. Ancak dün gerçekleşen görüşme tüm dengeleri ve stratejileri alt üst etti.

İŞTE DETAYLAR

İki partinin lideri görüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli görüşmesinin detayları netleşti. İki lider görüşmede yerelde ittifakın kapsamının genişlemesi kararı aldı. 30 büyükşehirde ittifak yapan AK Parti ile MHP, il belediyelerini de masaya yatıracak. Kayyum atanan belediyeler ile CHP ve İYİ Parti’nin işbirliğine gittiği illerde ittifak için çalışma yapılacağı kaydedildi.

“İKİ LİDERE SUNUM YAPILACAK”

Halihazırda MHP ya da AK Parti’nin beledisi olan illerde eğer CHP-İYİ Parti’nin başarısı sözkonusu ise bu ilde Cumhur ittifakının genişlemesi açısından bir çalışma yürütülecek.

Bir diğer boyutu ise, CHP’nin elindeki mevcut il belediyelerine yönelik. Eğer Cumhur İttifakı burada beraber seçime girerse, ‘kazanabilir’ deniyorsa o il de kapsama alınacak.

Tüm bu değerlendirmelerin ardından kaç ile ulaşılırsa o illerde ittifak için iki lidere sunum yapılacak. Liderlerin de kararıyla ittifakın genişleyip genişlemeyeceğine son nokta konulmuş olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi