burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Deniz Kurt’tan AVM sözü

Deniz Kurt’tan AVM sözü
2.817 kez okundu
09 Şubat 2019 - 9:33

AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, halkla buluşmaya devam ediyor. Seçim kampanyası dolayısıyla mahalle buluşmalarını başlayan Deniz Kurt, son mahalle buluşmasını Emek Mahallesi sakinleriyle gerçekleştirdi.

Deniz Kurt’u dinlemeye gelen Emek Mahallesi sakinleri kurulan çadırı doldururken, çadırı sığmayan bir o kadar vatandaş da dışarıda ayakta bekleyerek dinledi.

AVM ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇ

Mahalle buluşmalarında projelerinden de ipucu veren Deniz Kurt, Alışveriş Merkezinin Burdur’un önemli ihtiyaçlarından birisi olduğunu ifade etti. Deniz Kurt, “Özellikle vatandaşımız, kış aylarında çocuklarıyla, ailesiyle vakit geçirebilecek, gidebileceği bir yer Burdur’da kısıtlı. Bundan dolayı genellikle çevre illere gidiliyor.Isparta ve Antalya gibi illere gidiyoruz. Bu gittiğimiz illerde en azından 100 Lira harcıyoruz. Totale vurulduğunda Burdur’dan diğer illere gidildiğinde bırakılan parayı hesap edin” Dedi.

YENİ OTOGAR YANI AVM YAPILACAK

Burdur’un parası Burdur’da kalsın diyen Deniz Kurt, “Niye bizim vatandaşımız başka illere gitmek zorunda kalsın. Biz vatandaşımızın Burdur’da kazanıp Burdur’da harcamasını istiyoruz. Bunla ilgili olarak yeni otogarın yanındaki alanı alışveriş ve yaşam merkezi yapmak istiyoruz. ” Dedi.

YATIRIMCI BURDUR’DA

Mevcut belediyenin avm konusunda “çok uğraştığı” söylemlerinin olduğunu, “İstanbullara kadar giderek yatırımcı aradıklarını ama bulamadıkları” gibi ifadelerinin olduğunu kaydeden Deniz Kurt, “Biz de diyoruz ki İstanbul’a gitmenize gerek yok.Yatırımcı Burdur’da. Biz bunu belediye, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşımızla beraber bir oluşum oluşturarak, bir konsorsiyum oluşturarak alışveriş merkezini kendimiz yapacağız. Bunun örnekleri var.Nerede var? Afyon’da AFİUM, Isparta’da IYAŞ var. IYAŞ, 1500 ortaklı bir şirket. Biz Burdur’da da bunun gibi bir şirket oluşturarak kendi markamızı, kendi değerimizi yaratabiliriz. İnanın bunlar zor şeyler değil.Bunlar günümüzde örnekleri olan ve yapılması kolay olan şeyler. Ben Burdur’un insanına ve vatandaşına bu anlamda inanıyorum, güveniyorum. Yeter ki imkan tanınsın. Biz de bunu beraberce belediye olarak gerçekleştireceğiz. Bunun da sözünü veriyorum.” Dedi.

NEDEN OTOGAR YANI AÇIKLADI

Alış veriş merkezinin neden yine otogar yanına yapmak istediklerini açıklayan Deniz Kurt, “Burdur, Antalya ve Fethiye yolu güzergahında olduğu için yeri geliyor günde 2-3 Bin araç geçiyor. Biz bu araçlardan da faydalanamıyoruz. En iyi faydalanan il ise yanı başımızdaki Afyon ili.

YOL TİCARETİ VURGUSU

Hepiniz görüyorsunuz sağlı sollu her taraf işletmeler. Şehrin girişine farklı bir hava katıyor. Serinhisar keza gittiğinizde görmüşsünüzdür. Burdur şehir merkezinden üniversiteye kadar ki alanı sağlı sollu ticari alan olarak açacağız.Buralara işletmelerin yapılmasını sağlayacağız. Şehrin farklı bir giriş ve görüntü kazanmasını sağlayacağız. En önemlisi de şehirle üniversitenin bütünleşmesini sağlayacağız. Şehirle üniversitenin birleşmesi 3-5 senede olacak bir şey değil. 10-15 sene sürebilir ama biz bunu yaparak hızlandırmış olacağız. Şuan Burdur ekonomisine baktığımızda Burdur’a en büyük katkı sağlayan değerlerden biri üniversitemiz. ” Dedi.


burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.