burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Teoman Toyman, “Sanayi olmadan gelişme olmaz”

Teoman Toyman, “Sanayi olmadan gelişme olmaz”
221 kez okundu
01 Mart 2019 - 21:20

Demokratik Sol Parti (DSP) Burdur Belediye Başkan Adayı Teoman Toyman, BurdurwebTV ekranında yayınlanan ve giderek izleyicinin ilgisini çeken Parantez’e konuk oldu.

BURDURWEB’E TEŞEKKÜR

Gazeteci Özgür Doğan’ın hazırlayıp sunduğu Parantez’e konuk olan DSP Belediye Başkan Adayı Teoman Toyman, DSP’nin medyada yeterli yer verilmediğini ifade ederek Burdurweb’e kendilerini halka seslenmelerine imkan tanıdığı için teşekkür etti.

BURDUR NEDEN GELİŞEMİYOR?

Gazeteci Özgür Doğan’ın sorularını yanıtlayan Teoman Toyman, Burdur’un gelişmemesinin yegane sebebi olarak sanayisinin yeterli gelişmemesini gösterdi. Burdur’un gelişememe sorununa dikkat çeken Teoman Toyman, “Burdur’da şöyle bir söylenti vardır. Burdur’un zenginleri Burdur’a yatırım yapmıyor. Doğrudur da. Onların açısından bakarsanız 200 Bin kişilik şehre neden yatırım yapayım, milyonluk şehirler varken. Onlar da kendi çaplarında haklıdır. Burada biraz milliyetçilik gütmemiz gerekiyor ama en büyük eksikliğimiz sanayidir. Sanayi olmadan gelişme olmaz.Sanayi gelecek. Sanayi gelmeden olmaz. Sanayi açısından belediyenin pek yükümlülüğü yok ancak ama belediye nazlanmayacak. Etrafınıza bir bakın mermer sektörü dahil 500-1000 kişilik işçi çalıştıran bir fabrika yok ” Dedi.

“80 BİNLİK ŞEHRE AVM’Yİ RANTABIL GÖRMEZLER”

Nüfusu artırmadan Burdur’a AVM yapılmasının bir anlamının olmadığını ifade eden Teoman Toyman, “Bu Avm’ler nüfusu yoğun olan yerlerde çalışır. Öbür türlü Avm’lerde yapacağınız iş yerlerine bile şirketleri çekemezsiniz. Çünkü onlar bir fizibilite çalışması yapıyor. 80 binlik şehre AVM’yi rantabıl görmezler. ” Dedi.

PROGRAMIN TAMAMINI AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.