burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Ali Ulusoy : “Panik söylemlerine itibar etmiyoruz”

Ali Ulusoy : “Panik söylemlerine itibar etmiyoruz”
444 kez okundu
11 Mart 2019 - 21:19

Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan’nın isim vermeden AK Parti Ağlasun Belediye Başkan adayı Ali Ulusoy’a hedef alan açıklamalar yapması üzerine AK Parti Ağlasun Belediye Başkan adayı Ali Ulusoy sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

AK Parti Ağlasun Belediye Başkan adayı Ali Ulusoy : ” sayın başkan Aydın Kaplan, bugün yayınladığı mesajında hem şahsımı hem de Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi rektörümüzü ilzam eden bir takım asılsız ithamlarda bulunarak hepimizi derinden üzmüştür. Biz, kamuya hangi usullerle işçi ya da memur alınacağını çok iyi biliyoruz. İnsanlara olmayacak ya da seçimi kazandıktan sonra başımızı önümüze eğdirecek hiçbir söz vermediğimiz gibi sadece Ağlasun’un değil bütün Burdur’umuzun üniversitesinin temsilini yapan ve ilimizin gelişimi için gece gündüz çalışarak hepimizin göğsünü kabartan rektörümüzün manevi şahsiyetini ilzam edecek bir tartışmanın içine sokulmasını doğru bulmuyorum. “Dedi.

İŞTE ALİ ULUSOY’un AÇIKLAMASI

Ağlasun’a hizmet etmek yolunda çıkmış olduğumuz yolculukta çalışmalarımızı nezaket içinde sürdürüyoruz ve seçim gününe kadar da böyle devam edeceğimizi öncelikle ve önemle belirtmek istiyorum. Zira, biz Ağlasunluyuz, seçimi halkımız yapacak, kazanırız ya da kaybederiz, ancak hep yüzyüze bakıp yaşamaya devam edeceğiz. Halkımız teveccüh gösterir ve 31 Martta seçilmemiz durumunda ilçemizin gelişmesi için gece gündüz çalışacağımızı, halkımızın geleceği için dürüstçe şeffaf bir şekilde her şeyi halkımızla paylaşacağımızı ifade etmek istiyorum. Ne var ki, sayın başkan Aydın Kaplan, bugün yayınladığı mesajında hem şahsımı hem de Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi rektörümüzü ilzam eden bir takım asılsız ithamlarda bulunarak hepimizi derinden üzmüştür. Biz, kamuya hangi usullerle işçi ya da memur alınacağını çok iyi biliyoruz. İnsanlara olmayacak ya da seçimi kazandıktan sonra başımızı önümüze eğdirecek hiçbir söz vermediğimiz gibi sadece Ağlasun’un değil bütün Burdur’umuzun üniversitesinin temsilini yapan ve ilimizin gelişimi için gece gündüz çalışarak hepimizin göğsünü kabartan rektörümüzün manevi şahsiyetini ilzam edecek bir tartışmanın içine sokulmasını doğru bulmuyorum. Elbette, seçilmemiz halinde bütün il yöneticilerimizle olduğu gibi, sayın rektörümüzün de kapısını çalarak ilçemizin gelişimi için desteğini isteyeceğiz. Yapılan açıklamadan anlaşılıyor ki, Sayın Başkanın seçim çalışmalarında karşılaştığı olumsuz tablo karşısında panik içinde olduğu, bunu kendi yönetimi dönemindeki yanlış politika ve davranışlarında aramak yerine başkalarına fatura etmeye çalışmaktadır. Ayrıca su fabrikasının kurulmasını engellediğimiz de doğru olmayıp, sadece Ağlasun gibi tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan bir ilçemizde, su kaynaklarımız ile ilçemizin mevcut ve gelecekteki su ihtiyacı gözetilmeden, iyice hesaplanmadan verilecek izinlerinin ilçemizin geleceğine, ekonomisine zarar vereceğini düşündüğümüzü ifade ediyoruz. Sayın başkan, kendi başkanlığı döneminde açılan otel ve su fabrikası yatırımlarında insanlara olmadık vaat ve iş sözleri vererek insanlara umudu pazarladığı için olsa gerek ki, bizim de aynı şekilde davranacağımızı varsayarak bizi anlamsız söylem ve polemikler içine çekmeye çalışmaktadır. Ancak, biz temiz ve seviyeli bir siyaset ve kampanya yürüteceğiz ve hiçbir surette olmadık sözler ya da kapalı kapılar ardında halkımızın aleyhine işlerin içinde olmayacağız.
Ağlasunlu hemşerilerimizin teveccühünü, yapacağımız projeler ve çalışmalarımızla kazanacağımızı, hiçbir surette hemşehrilerimizi iş vaadiyle listelere isimlerini yazarak masum umutları üzerinden bir politika yapmayacağımızı açıklıkla ifade etmek istiyorum. Elbette, seçilmemiz halinde Ağlasunlu hemşehrilerimizin istihdam dahil bütün sorunlarını çözümlemek için üreteceğimiz projeleri gerçekleştirmek için çalmadık kapı bırakmayacağız. 31 Mart akşamı kıymetli hemşehrilerimiz bu önemli görevi bize verdiklerinde, Ağlasun’un kendi ekonomik potansiyellerini harekete geçirerek, uzun yıllardır birikmiş birçok sorunu da çözmeyi Allah’ın yardımıyla başaracığımızı ifade etmek istiyorum. Saygılarımla…

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.