burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Bayram Özçelik’ten, Başkan Ercengiz’e borç sorgulaması

Bayram Özçelik’ten, Başkan Ercengiz’e borç sorgulaması
1.532 kez okundu
12 Mart 2019 - 15:01

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur Radyosu’nda Bilal Karasakal’ın sunduğu Zor Sorular programına canlı yayın konuğu olmuştu. Milletvekili Özçelik’in konuşmalarına bakıldığında Burdur Belediyesi’nin borcunun 90 Milyon TL’nin üzerinde olduğu ortaya çıktı.

ÖZÇELİK’TEN YANIT

Milletvekili Özçelik, Burdur Belediyesi’nin borcu konusundaki polemiklere ilişkin soruya yanıt verdi.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yüklenen Milletvekili Bayram Özçelik, 5 yıl boyunca borç edebiyatının yapıldığını, ileri biyolojik arıtma tesisinin yapımı için 11,5 Milyon Avro, Türk parasıyla yaklaşık 70 Milyon Lira borçlanıldığını, açıklanan rakamların eksik olduğunu kaydetti.

İŞTE MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK’İN O KONUŞMALARI

Kendisi diyor ki şuan 23 Milyon Liraya yakın borç var diyor. Peki niye söylemiyorsun 11.5 Milyon Avroluk ileri arıtma için imza attın? Hadi bakalım 65-70 Milyon Liralık borç bırakacaksın. Ne oldu şimdi? Daha önce söylediğin borç edebiyatı içerisinde kendin batmadın mı şuanda? Böyle şey olabilir mi? İleri arıtmayı yapacaksan borçlan kardeşim ama 5 yıl borç edebiyatı yapma.” Dedi.

ERCENGİZ DÖNEMİNDEKİ BURDUR BELEDİYESİ’NİN AÇIKLADIĞI BORÇ RAKAMLARI

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.