burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Başkan Ercengiz’den otogar çelişkisi

Başkan Ercengiz’den otogar çelişkisi
1.611 kez okundu
13 Mart 2019 - 10:36

Dönemin belediye başkanı Sebahattin Akkaya döneminde yapılan Burdur Belediyesi Şehirlerarası Otogar, 30 Ağustos 2013 tarihinde resmen açılmıştı.

Aradan geçen 7 ay sonra Başkan Akkaya’nın seçimi kaybetmesinin ardından seçimi Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz kazanarak makama geçmişti.

Yıllardır süren otogar bilmecesi 2015 yılında otogarın tavanının çökmesiyle zirve yapmıştı. Kamuoyunda otogarın müteahhitten teslimini kim yaptı? Soruları ise yanıt aradı.

BAŞKAN ERCENGİZ’DEN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, katıldığı 2 farklı programda aynı konuyla ilgili 2 farklı açıklama yaptı.

Başkan Ercengiz, Burdur Radyosu’nda Bilal Karasakal’ın sunduğu Zor Sorular programında seyircinin otogarın kesin kabülünün ne zaman yapıldığı sorusuna canlı yayında yanıt verdi. Başkan Ercengiz, “Otogarın kesin kabulü benim dönemimde yapılmadı. Bizden öndeki dönemde yapıldı” Dedi.

Burdur Belediye Başkan Ali Orkun Ercengiz, aradan geçen bir zamandan sonra Kanal15’te yine Bilal Karasakal’ın sunduğu Gündem Özel programına konuk oldu. Canlı yayında soruları yanıtlayan Başkan Ercengiz, “30/03/2014 Yerel Seçimlerinden sonra, seçildikten sonra biz yaklaşık 6 ay sonra kesin kabulünü yaptık buranın” Dedi.

Başkan Ercengiz’in neden farklı 2 programda böyle bir yanıldığı düştüğü ise bilinmiyor ancak 2. programda Başkan Ercengiz, otogarın kesin kabulünün kendi döneminde yapıldığını kabul etti.

OTOGAR’IN TAVANI 12 MAYIS 2015 TARİHİNDE ÇÖKTÜ

Otogar, 12 Mayıs 2015 tarihinde yanı Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz seçildikten 14 ay sonra otogarın tavanında çökme meydana gelmişti. Başkan Ercengiz’in ifade ettiği gibi otogar 2014 yılının yıl sonuna doğru kesin kabulü yapılmıştı. Yani son kontroller Başkan Ercengiz döneminde yapılmıştı.

İŞTE OTOGARIN TAVANININ ÇÖKME ANI

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.