Son Dakika
25 Mart 2019 Pazartesi
doruk-reklam
doruk-reklam

Başkan Ercengiz’den otogar çelişkisi

13 Mart 2019 Çarşamba, 10:36

Dönemin belediye başkanı Sebahattin Akkaya döneminde yapılan Burdur Belediyesi Şehirlerarası Otogar, 30 Ağustos 2013 tarihinde resmen açılmıştı.

Aradan geçen 7 ay sonra Başkan Akkaya’nın seçimi kaybetmesinin ardından seçimi Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz kazanarak makama geçmişti.

Yıllardır süren otogar bilmecesi 2015 yılında otogarın tavanının çökmesiyle zirve yapmıştı. Kamuoyunda otogarın müteahhitten teslimini kim yaptı? Soruları ise yanıt aradı.

BAŞKAN ERCENGİZ’DEN ÇELİŞKİLİ AÇIKLAMALAR

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, katıldığı 2 farklı programda aynı konuyla ilgili 2 farklı açıklama yaptı.

Başkan Ercengiz, Burdur Radyosu’nda Bilal Karasakal’ın sunduğu Zor Sorular programında seyircinin otogarın kesin kabülünün ne zaman yapıldığı sorusuna canlı yayında yanıt verdi. Başkan Ercengiz, “Otogarın kesin kabulü benim dönemimde yapılmadı. Bizden öndeki dönemde yapıldı” Dedi.

Burdur Belediye Başkan Ali Orkun Ercengiz, aradan geçen bir zamandan sonra Kanal15’te yine Bilal Karasakal’ın sunduğu Gündem Özel programına konuk oldu. Canlı yayında soruları yanıtlayan Başkan Ercengiz, “30/03/2014 Yerel Seçimlerinden sonra, seçildikten sonra biz yaklaşık 6 ay sonra kesin kabulünü yaptık buranın” Dedi.

Başkan Ercengiz’in neden farklı 2 programda böyle bir yanıldığı düştüğü ise bilinmiyor ancak 2. programda Başkan Ercengiz, otogarın kesin kabulünün kendi döneminde yapıldığını kabul etti.

OTOGAR’IN TAVANI 12 MAYIS 2015 TARİHİNDE ÇÖKTÜ

Otogar, 12 Mayıs 2015 tarihinde yanı Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz seçildikten 14 ay sonra otogarın tavanında çökme meydana gelmişti. Başkan Ercengiz’in ifade ettiği gibi otogar 2014 yılının yıl sonuna doğru kesin kabulü yapılmıştı. Yani son kontroller Başkan Ercengiz döneminde yapılmıştı.

İŞTE OTOGARIN TAVANININ ÇÖKME ANI

Yorum

 1. Kemal Arslan

  03/13/2019 at 21:48

  Burdurweb Sitesi,
  Otogar bilmecesinde çok önemli bir görev ifa ederek, balık hafızalı bizlerin hafızalarını şok’lamaktasınız.
  Önemli olan şu; Burdur Otogar’ı Burdur Belediyesinin malıdır. Kim yaptırdıysa yaptırsın. Kimin zamanında yapılmış olursa olsun. 31 Mart 2014 tarihinde Burdur Belediyesinin varlıklarını ve yükümlü oldukları hizmetleri sürdürmeyi taahhüt ederek başkan olmuşsun !
  Mayıs 2015 Tarihinde Otogarın çatısı çökmüş, 2019 Yılının Ocak ayına kadar bekletip, tamirata yeni başlayacaksın !
  Sebebi-Gerekçesi, otogarın kesin kabulünü kim almış ?
  Diyelim ki otogarın kesin kabulünü Sebahattin AKKAYA yaptı. Otogar da ki arızaları Sebahattin AKKAYA’mı yaptırmakla yükümlü tutulacak ?
  Peki otogardaki işletmelerin kiralarını Sebahattin AKKAYA mı tahsil etti bu güne kadar ?
  Bu ne biçim sapık-sapkınca bir anlayıştır?
  Bu ne biçim devlet anlayışıdır?
  Bu ne biçim belediyecilik anlayışıdır?
  Ama sonrasın da ortaya çıktı ve muhterem de ağzıyla ifade etti ki otogarın kesin kabulü Ali Orkun ERCENGİZ döneminde yapılmış !
  Benzer bir sorunu Susamlık Tepesindeki Belediye tesislerinde yaşattı Ali Orkun ERCENGİZ !
  Susamlık tesisleri Necdet İLGÜN’ün Başkanlığı döneminde yapılan tesislerden birisi idi. Ali Orkun ERCENGİZ Susamlık tesislerini gözden çıkardı, 3 yıl boyunca virane oldu, her tarafı parçalandı. Sonrasında Belediye sil baştan Susamlık tesislerini tamirata aldı, dünyanın masrafını yaptı ve yeniden hizmete soktu. Burdur Belediyesinin malı olan Susamlık tesislerini önce gözden çıkarıp perişan kıldıktan sonra yeniden tamir etmeye kalkışmanın nedeni nedir? Burdur Belediyesi kendi mal varlığını önce perişan edip sonrasında dünyanın parasını harcayarak yeniden var etmeye kalkışmasının sebebi nedir ? Bizce sebebi otogarı yapan Sebahattin AKKAYA’yı suçlayabilmek, onu kamuoyu nezdinde itibarsızlaştırabilmek için eserlerini kırıp dökerek yanlış yaptığı göstermeye kalkışmaktır. PekiNecdet İLGÜN için sorun nedir? Ali Orkun ERCENGİZ, en yakın tarihteki CHP li belediye başkanı Necdet İLGÜN’ün karşısında bir varlık gösterememiş olmasının ezikliğini silebilmek için Necdet’in yaptığı Susamlık Tesisini bertaraf ettirerek, Susamlık’ı ben yaptırdım! Demek istemektedir.
  Böyle bir anlayış ve ruh hali içinde ki kişiler, kamu otoritesini kullanmaması gereken tehlikeli kişiliklerdir! Böylesi anlayış sahiplerine kamu otoritesi teslim edilmemeli, olası ki işbaşına gelirler ise çok yakın bir kamu denetçiliği sarmalı ile telaffisi mümkün olmayan zararlar vermeden gerekli önlemler alınmalıdır. Peki bu mümkün müdür diye sorulacak olunursa, kontrolü mümkün olmayanları derdest edecek mevzuatımız mevcut olup ve hele ki Burdur Sivil Toplum Platformu gibi bir sivil toplum kuruluşunun var olduğu bir ilde OHAL yetkileriyle donatılan Şerif YILMAZ gibi bir zorbanın frenlendiğini söylemek sanırız ki karamsarlığı önleyecektir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


kampüs gazetesi,burdur ceviz ezmesi