burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Başkan Mengi ve Okan’dan “rantsal dönüşüm” açıklaması

Başkan Mengi ve Okan’dan “rantsal dönüşüm” açıklaması
582 kez okundu
13 Mart 2019 - 16:44

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan  Burdur Yeni Sanayi Sitesinde Saylar A.Ş. ye ait arazi ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Bölge idare mahkemesi ekibinin RANTSAL dönüşüme keşife geldiğini belirten Başkan Mengi;  ‘’Burdur kamuoyunu uzun süredir meşgul eden, Rantsal dönüşüm ile imarı değiştirilen,  Lansmana  özel  satılık Saylar A.Ş. ye ait içinde sanayi sitesi, petrol istasyonu ve ticari alanı bulunan büyük arazinin yargı süreci ile geçtiğimiz günlerde basın açıklaması yapmıştık. 12.03.2019 Salı günü Bölge idare mahkemesi tarafından belirlenen bilir kişi heyeti Burdur’a gelerek söz konusu yerde incelemelerde bulunmuşlardır. Basın açıklamamızda da konunun takipçisi olacağız demiştik. Merkez İlçe Başkanımız aynı zamanda Belediye Meclis Üyemiz Hüseyin Okan ile Belediye Meclis Üyelerimiz Fatıma Küçükkaplan ve Mehmet Salih Levent gelen bilir kişi heyetine eşlik etmiş yapılan inceleme sonucu Merkez İlçe Başkanımız Hüseyin Okan açıklamada bulunmuştur’’ ifadelerine yer verdi.

Yapılan incelemeler sonucu açıklamada bulunan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan; ‘’Bu alanın Arsa Sahibi Ali Orkun Ercengizin kayınpederi Fevzi Özdemir, Göstermelik Arsayı alan Ali Orkun Ercengiz’in kuzeni dönemin belediye başkan yardımcısı ve şu anda KONTEJYAN ADAYI Ali Say, İmar düzenlemesini organize eden Ali Orkun Ercengiz’in Teyzesinin damadı Mustafa Bozkurt olduğunu tüm Burdurlu hemşerilerimiz tarafından bilinmektedir.

Konya Bölge İdare Mahkemesinin almış olduğu karar ile çevre şehircilik müdürlüğünün olumsuz raporuna rağmen, Isparta İdare Mahkemesinin olayın kahramanlarının lehine olan kararını bozmuştu. Yapılan itirazlar sonra Konya Bölge İdare Mahkemesinden 12.03.2019 Salı günü Rantsal Dönüşüm yapılan arazide keşif ekibi gelerek, keşif yapılmışlardır.

Burdur siyasi tarihinde İLK DEFA BİR BELEDİYE BAŞKANI, AİLESİNE ve YANDAŞLARINA MİLYONLARCA LİRALIK KAZANÇ SAĞLAYACAK düzenlemenin iptali için AK Parti olarak yakinen takip edeceğiz. BURDUR SİYASİ TARİHİNDE KARA LEKE olarak anılacağı ALİ ORKUN’UN RANTSAL IMAR PLAN TADİLATI asla unutturmayacağız.

Konya Bölge Mahkemesinin alacağı karara tamamen saygı duyuyor ve vicdanları yaralayan bu rantsal dönüşüm imar planını iptal edeceğine inanıyoruz’’ dedi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.