burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Başkan Ercengiz şirket personeli ile kahvaltıda buluştu

Başkan Ercengiz şirket personeli ile kahvaltıda buluştu
282 kez okundu
14 Mart 2019 - 19:40

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesine bağlı Bimtaş ve Bahtaş şirketlerinde çalışan personellerle kahvaltıda buluştu.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Birebir takip etmem çok mümkün değil, ama her fırsatta personellerimizle bir araya geliyoruz. Burdur Belediyesine bağlı Bimtaş’I ve Bahtaş’ı Burdur Belediyesi dışında bir şirket olarak görmedik hiçbir zaman.  Burada çalışan personellerimiz de bizler için kıymetli. İnsan odaklı bir belediyecilik anlayışıyla görev yapıyoruz.  Vatandaşımıza hizmet götürecek personelimizin mutluluğu da bu noktada çok önemli.” dedi

Bimtaş ve Bahtaş şirketlerindeki sağlanan düzeni ve personellerin çalışma saatlerine ilişkin sağlanan disipline dikkat çeken Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Hem Bahtaş Şirketi’nin, hem de Bimtaş Şirketi’ni kurumsal bir düzene döndürdük. Şirketlerimizi, belediyenin örtülü kaynakları olarak görmeyip,  kazandığını yine kaynak olarak vatandaşına döndüren ve yatırım olarak Burdur’a kazandıran kurumlar haline getirdiğimize inanıyorum. Daha çok istihdam yaratıp, neredeyse iki kat personel çalıştıran, önceki dönemlerde uygulanan asgari ücret + 12 saat mesai sistemini bugün 8 saat mesaiye indirilmiş, tamamen disipline edilmiş, 8 saatin üzerinde çalışan personeline de mesai ücretini ödeyen bir şirket haline dönüştürdük. Burdur genelinde vergi sıralamasında da iyi bir noktaya getirdiğimiz şirketimiz oldu.” Şeklinde konuştu.  

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.