burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Deniz Kurt, Ercengiz’e Burdur’un su şebeke hattını sordu

Deniz Kurt, Ercengiz’e Burdur’un su şebeke hattını sordu
765 kez okundu
16 Mart 2019 - 15:24

Cumhur İttifakı Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i alt yapı konusunda samimi olmaya ve doğruları söylemeye davet etti. Başkan Adayı Kurt, 5 yıl boyunca makyaj belediyeciliğinden öteye gidemedi dediği Ercengiz’e ‘Burdur’da hangi mahallelerde vatandaşımızın sağlığını tehdit eden su boruları var ve bugüne kadar bunlarla ilgili neler yaptığını açıkla’ dedi. ‘Makam hırsın vatandaşın sağlığından daha mı önemli?’ diye soran Kurt, ‘5 yıl boyunca halkın sağlığını tehdit eden boruları görmemezlikten gelmenin affedilir bir tarafı yok’ dedi.

“BURDUR İÇME SUYUNU ASPETLİ BORULARDAN MI İÇİYOR”

Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, açıklamasına şöyle devam etti;“Sayın Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Kanal 15’de katıldığı Burdur Gündem Programında Burdur’da ki alt yapının 35-40 yıllık borular olduğunu söyleyerek, ‘alt yapıya girilirse Burdur’un alt yapısının alt üst olacağını’ ifade ediyorsun. Sayın Ercengiz bu kez bari samimi ol ve 35-40 yıllık borular hangi mahallelerde olduğunu açıkla. Burkent, Atatürk Mahallesinin tamamı Aspest Borulardan mı oluşuyor? Bahçelievler Mahallesinin yarısı eski Borular mı? Şirinevler Mahallesinin tamamı Asbest borular mı? Emekevlerinin  bazı sokakları asbest boru mu? Aydınlıkevlerin bazı sokakları eski boru mu? Havaalanı Caddesi göle kadar eski borular mı? Bozkurt Mahallesinin bazı sokakları asbestli borular mı? Bu soruların cevabını tüm Burdurlu hemşerilerimiz bekliyor” açıklamasında bulundu.

“5 YIL BOYUNCA MEVCUT İÇME SUYU ŞEBEKE DAĞITIMI İLE İLGİLİ NE YAPTIN”

2014-2019 yıllarında Burdur Belediyesinin içme suyu ile ilgili, İller Bankasından 1 Lira bile kredi kullanmadığının altını çizen Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt “Halkın sağlığını tehdit ettiğini bile bile 5 yıl boyunca hiç bir şey yapmamış olmanın affedilir tarafı yok” diyerek  “Halkın sağlığını hiçe sayıp, makyaj projelerinle övünmen ayrı bir konudur. 5 yıl boyunca İller Bankasından içme suyu boruları ve içme suyu şebeke yenilemeleri için 1 Lira bile kredi almamışsın ve alt yapıya girmemişsin. 35-40 yıllık boruların sağlığa zararlı olduğunu tabii ki biliyorsun ama içme suyu şebeke yenilemesine girmiyorsun. Bu kez bari yalan söyleme ve bu mahalleleri açıkla” şeklinde açıklamada bulundu.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.