burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Raylar kaldırılıyor, yeni cazibe merkezi oluyor

Raylar kaldırılıyor, yeni cazibe merkezi oluyor
1.023 kez okundu
25 Mart 2019 - 11:36

Cumhur İttifakı’nın Burdur Belediye Başkan Adayı Deniz Kurt, 5’i vizyon 79 projesini açıklamıştı.

Deniz Kurt’un projeleri Burdur’da büyük beğeni toplarken vizyon projeleri ise dost meclislerinin ana gündem maddeleri haline geldi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Burdur Belediye Başkanı olduktan sonra projelerini bir bir hayata geçireceğini açıklayan Deniz Kurt, Burdur merkezde şehri ikiye bölen tren raylarının bir kısmını kaldırarak 8 kilometrelik bir yol oluşturulacak. Şehre kazandırılacak bu cadde ile işyeri ve konutlar yapılarak Burdur’un yeni cazibe merkezi haline gelecek.

Menderes, İlyas ve Bağlar Mahallelerinde 18 Bin metre karelik bir bölge imara açılarak konut ve işyerlerinin yapılması hedefleniyor. Ortaya çıkan 12 Bin metre karelik bölgede ise kaykay pisti, spor ve oyun alanlarıyla vatandaşların sportif ihtiyaçları unutulmadı. Şehir mobilyalarıyla renk katacak olan projede mevcut tren garı korunarak “Gar Müzesi” haline getirilecek. Gar gözetleme kulesi de yerinde kalarak seyir terası olarak kullanımına devam edilecek.

KAPALI OTOPARK DA YAPILACAK

Deniz Kurt’un vizyon projeleri arasında yer alan eski gar alanı projesinde şehir trafiği de hesaba katılarak gelişmekte olan Burdur’un ileri de otopark sorunu çekmemesi ve mevcut otopark sayısının yetersiz olması göz alınarak 1000 araçlık otopark yapılacak. Şehrin trafik yükü azaltılmış olacak. Otopark, yer alına yapılacak.

İŞTE O PROJENİN TANITIM VİDEOSU

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.