burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Azmi Özkurt, “Modern bir hal kuracağız”

Azmi Özkurt, “Modern bir hal kuracağız”
133 kez okundu
28 Mart 2019 - 14:17

Milliyetçi Hareket Partisi Bucak Belediye Başkanı Azmi Özkurt, geçtiğimiz günlerde BurdurwebTV’de yayınlanan Gazeteci Özgür Doğan’ın hazırlayıp sunduğu Parantez’e konuk oldu.

Gazeteci Özgür Doğan’ın sorularını yanıtlayan Azmi Özkurt, projelerinin detaylarını da tek tek açıkladı.

Bucak’ın en büyük eksiklerinden biri Sebze ve Meyve Hali olduğunu ifade eden Azmi Özkurt, “Çeltikçi ilçesine bağlı Bağsaray beldesinde hal varken, Çavdır İlçesine bağlı Söğüt Beldesinde hal varken, 45 Bin nüfuslu Bucak’ta hal yok” Dedi.

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden Antalya iline varış güzergahında bulunan Bucak ilçesinde böyle bir eksikliği gördüklerini ifade eden Azmi Özkurt, “Bu enzem bir ihtiyaç. Allah nasip ederse Burdur-Bucak-Antalya karayolu üzerinde modern bir hal kuracağız. Bucak’taki çiftçilerimiz ürettikleri malı bu halde pazarlayabilecek. Artık çiftçimiz sahte tüccarlara çarpılmayacak. ” Dedi.

Hal projesinin bir diğer tarafında da Bucak ilçesinde yetiştirilen ürünlerin parekende satışlarının yapılmasının önünü açacaklarını kaydeden Azmi Özkurt, “Ankara’dan İstanbul’dan ve İzmir’den ve diğer şehirlerden gelen vatandaşlarımız hem bu hale gelerek Bucak’ı tanıyacak hem de istediği ürünü taze ve organik olarak temin edecek. Bucak’ın ismi tüm Türkiye’de duyulacak” Dedi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.