burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdurweb, Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Gündemi

Azmi Özkurt esti gürledi

Azmi Özkurt esti gürledi
614 kez okundu
30 Mart 2019 - 19:08

MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Azmi ÖZKURT, bugün Bucak Cumhuriyet Meydanında Bucaklılara seslendi.

Sabah saatlerinden itibaren meydanı dolduran coşkulu kalabalık Azmi ÖZKURT’a bayraklarla ve sloganlarla destek verdi. Miting meydanı dışında etraftaki ev ve işyerlerinden de çok sayıda Bucaklının konuşmayı dinlemesi dikkat çekti. Her yaştan seçmenin olduğu mitinge MHP il yönetimi, STK’lar Özkurt’a destek olmak adına bir çıkartma yaptı. Artık son dönemece gelindiğini, yarının Bucak için dönüm noktası olduğunu vurgulayan Özkurt konuşmasına Bucak ve Bucaklılar için hazırladığı projeleri anlatarak başladı. Çocuklar, gençler, kadınlar ve yaşlılar için birçok önemli projesini Bucaklılara anlattı.

Bucak’ın çehresini sosyal ve fiziki yapısını bu projelerle iyileştireceklerini; gençlerimize ve çocuklarımıza güzel bir Bucak bırakacaklarının sözünü verdi.

Bucak’ın yıllardır hak ettiği potansiyelini seçmenin verdiği yönetme yetkisine rağmen kullanamayanlara da eleştiriler yöneltti. Burdur’u Antalya’ya bağlayan en önemli geçiş noktası Bucak’ın kültürel, tarihi ve ekonomik birikimini deneyimli ve profesyonel bir kadroyla daha da güçlendireceklerini, Bucak’ı bölgesinin parlayan yıldızı haline getireceklerini söyledi.

Millî hassasiyeti her zaman kendine düstur edinen Bucaklıların bu defa millî duruşunu MHP’den yana kullanmalarını, Oğuzhan adına yakışır bir tavır sergileyerek kendine destek vermelerini istedi. Son günlerde çıkan dedikodulara da değinen Özkurt, adaylıktan lehe veya aleyhe çekilme gibi bir durumun söz konusu olmadığını, bunun seçimi kaybetme telaşına girenlerin uydurmaları ve iftiraları olduğunu ifade etti.

Halka seslenen Azmi Özkurt, “Birileri Bucak’ta kendileri için sonun başlamakta olduğunu, yenilginin kaçınılmaz olduğunu anlayınca hakkımızda karalama kampanyaları başlatmış. Pazartesi sabahı Bucak’ta gezemeyecek, Bucak’a gelemeyecek, Bucak’ı ve Bucaklıyı unutucak olanlar bize iftiraya başlamışlar. Azmi Hoca dün burdaydı, bugün burdadır ve yarın da Bucak’ta olacaktır.” Bizim Bucak sevdamız seçime endeksli bir sevda değildir, bu sevda beşikten mezara devam eder. Günlük siyasi hesaplarla kendilerine yol açmaya çalışanlar arkalarında bıraktıkları kirli maziye baksınlar. Duruş ve konumlanma sorunu yaşayan bu kişilerin maalesef bugün durdukları ve vurdukları nokta da dün olduğu gibi bugün de sorunludur, tehlikelidir, kötü niyetlidir. Mart’ın ardından neyin baharını beklediklerini, neyin beklentisi içinde olduklarını mertçe açıklamak zorundadırlar. Seçimlerin ardından bir beklentileri, bir ümitleri, güvendikleri başka şeyler mi vardır, çıksınlar açıklasınlar. Biz dün olduğu gibi devletimizin, milletimizin ve bayrağımızın yanındayız. Devletin hizmetlerini Bucak’a ve Bucaklılara layığıyla ulaştırmak için bu işe baş koyduk. Daha güzel, daha huzurlu ve daha yaşanılır Bucak için varız dedik. Azmi Hoca sizin desteğinizle bu işi yapar, Azmi Hoca sizinle bu işi yapar, Azmi Hoca Bucak’ın istikbali için projeleriyle, uzman kadrosuyla göreve hazır!” Dedi.

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Özkurt MHP il başkanı, MHP ilçe başkanı ve belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte sahneye çıkarak kendini dinleyenleri selamladı.

dilamed
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.