burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Gündemi

Milletvekilleri Özçelik ve Uğur’dan çifte müjde

Milletvekilleri Özçelik ve Uğur’dan çifte müjde
1.413 kez okundu
11 Nisan 2019 - 19:05

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Gölhisar İlçesi Kibrya Antik Kentinde devam eden Örenyeri çevre düzenlemesi için ek ödenek ve 43 adet Millet Konağının yapılacağını açıkladılar.

“1 MİLYON 104 BİN TL ÖDENEK ”
Kültür ve Turizm Bakanlığının Burdur’daki Antik Kentlere önem verdiğini, uluslararası kriterlere ulaşması için çalışmaların devam ettiğini belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Gölhisar İlçemiz Kibyra Antik Kenti Çevre Düzenlemesi çalışmaları Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından başlatılmıştı. Bu çalışmalarda giriş kontrol ve bilet satış ünitesi, turnikeler, hediyelik eşya, yöresel ürünlerin yer alacağı satış alanları, kafe ve idari ofis birimleri, tuvaletler, çok amaçlı salon, kafeterya, gezi yolları, seyir terası, oturma bankı, çöp kutusu vb. çevre donatı mobilyaları, çevre ihata sistemi ile çevre aydınlatma ve kameralı güvenlik sistemi yerleri yapımı gerçekleşmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığımız Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde 2019 Mali Yatırım Programı kapsamında  1.104.000,00 TL ödenek aktarılmıştır. Kibrya Antik Kentimizin tanıtımında ve Çevre düzenlemesi çalışmalarında her zaman büyük katkı sağlayan AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a, eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’a ve ödeneğin ayrılmasında katkı sağlayan Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcımız Yakup Harmanda’ya Gölhisarlı hemşerilerimiz adına teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundular.

MİLLET KONAKLARI YAPIMINA BAŞLANIYOR
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur İli köylerine yapılması planlanan Millet Konakları ile ilgili açıklamada bulundu. 


“43 ADET MİLLET KONAKLARI YAPILACAK ”

100 günlük eylem planı içerisinde bulunan Millet Konakları ile ilgili çalışmalar başlanıldığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planı içerisinde Ülkemiz genelinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, İller Bankası A.Ş tarafından yapılması planlanan Millet Konakları ile ilgili çalışmalar tamamlandı. Türkiye Genelinde 3 Bölge olarak yapılan çalışmalarda İlimiz 1. Bölge de yer almaktadır. İller Bankası Antalya Bölge Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalarda köylerimizin büyüklüklerine göre 3 tip proje bulunmaktadır.   Yapılan çalışmada sosyal yapıyı geliştirmek üzere konak, kıraathane, kütüphane gibi işlevler bulunacaktır. Burdur İlimiz genelinde İl Özel İdaresi tarafından belirtilen 43 köyümüzde planlanan ve geçmişten 2 köyümüzde yarım kalan işlerinde tamamlanması planlanmaktadır. Burdur’umuza hayırlı olsun.“ şeklinde açıklamada bulundular.

KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir. Haberleri kopyalamayınız.