burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Başkan Okan’dan Meclise çağrı: “Belediye şirketlerini araştırın”

Başkan Okan’dan Meclise çağrı: “Belediye şirketlerini araştırın”
341 kez okundu
13 Nisan 2019 - 11:56

Ak Pari Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan yazılı açıklamada bulundu.Yapılan açıklamada ise ” AK Parti Belediye Meclis Grubu olarak Belediye Meclisinde geçtiğimiz dönem Belediye başkanına ve meclise son dönem BİMTAŞ’ın Bilançosunu, Gelir ve Giderlerini açıklamasını istedik ama bir sonuç alamadık. Şimdi yeni Belediye meclisinden yeni döneme başlarken üzerinde büyük sır perdesi olan ve çok büyük zararlar eden Belediye Şirketlerinin araştırılarak teslim alınmasını istemekteyiz. “Denildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

Burdur Belediyesi Yeni Belediye Meclis döneminin hayırlı olmasını ve meclis üyelerimizin Burdur’umuz için  hayırlı kararlar vermesini temenni ederiz.

AK Parti Belediye Meclis Grubu olarak Belediye Meclisinde geçtiğimiz dönem Belediye başkanına ve meclise son dönem BİMTAŞ’ın Bilançosunu, Gelir ve Giderlerini açıklamasını istedik ama bir sonuç alamadık. Şimdi yeni Belediye meclisinden yeni döneme başlarken üzerinde büyük sır perdesi olan ve çok büyük zararlar eden Belediye Şirketlerinin araştırılarak teslim alınmasını istemekteyiz.

Çünkü şunu bilmekteyiz ki özellikle BİMTAŞ şirketinin her yıl çok büyük zararları var. Bunu yıl yıl ayrıntılı olarak halkın şirketi olan BİMTAŞ’ın şirket yönetiminin hem meclise hem de Burdurlulara anlatması ve bu büyük zararın neden kaynaklandığını açıklaması gerekmektedir.

BİMTAŞ’ın Yıl Yıl zararlarını;

2014 Yılı Zararı                                                                                  871.639,00 TL

2015 Yılı Zararı                                                                                  986.577,00 TL

2016 Yılı Zararı                                                                                   833.392,00 TL

2017 Yılı Zararı                                                                                 1.150.000,00 TL

2018 Yılı Akaryakıt Promosyon Geliri Eklenmeden Zararı 4.324.000,00 TL

5 yılda BİMTAŞ şirketi toplam 8.165.908.00  TLzarar etmiştir. Bu zararı da Türkiye Petrolleri A.Ş. den aldığı 11.000.000,00 TL promosyon primi ile kapatmaya çalışılmıştır.

Şeffaf belediyecilik adına tüm partilerin eşit sayıda üyesi olan ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMALI  ve şirketin bu zararlarını neden kaynaklandığını araştırmalıdır ve BURDUR HALKINA AÇIK AÇIK MİLLETİN ŞİRKETİNİN HESABINI ŞİRKET YÖNETİMİ VE BELEDİYE BAŞKANI VERMELİDİR.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.