burdurwebmedya
burdurwebmedya

Burdur Haber, Burdur Haberleri

Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı

Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı
634 kez okundu
14 Nisan 2019 - 12:08

Burdur Belediyesi meclisi 31 Mart seçimlerin ardından ilk kez toplandı.

Ali Orkun Ercengiz Başkanlığında toplanan Mecliste iki Başkanvekili, iki divan katip üyesi ve encümen üye seçimleri yapıldı.

İlk iki yılda görev yapacak Başkanvekili olarak Atam Gülcü ve Mesut Çelebi seçildi. Katip üyeliğinde ise Namık Kemal Özkan ve Arif Pak seçildi. Encümen üyeliklerinde ise Haydar Düdük, Kamil Canigür ve Arif Pak seçildi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz belediye meclisi toplantısında, meclisin ilk toplantısı olması hasebiyle ilgili organlar oluşturulmadan evvel, öncelikle en genç üyelerin divan katibi üye seçimi öncesinde divan takibi olarak görevlendirmek üzere davet ederek;

“2019 yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantımızda 60 ay görev yapacağımız Burdur Belediyesi’nde Burdur’umuzun geleceğini ilgilendiren tüm güzel kararlara hep birilkte imza tamayı temenni ediyorum. Burdur’umuzun gelişmesinde, Burdur’umuzun geleceğine yönelik yapılacak yatırımlarda, siyasi fikir ayrılıkları gözetmeksizin, taş üstüne taş koyacak kim varsa, hep birlikte kol kola girerek Burdur’umuzun iyiliklerine, güzelliklerine hep birlikte imza atıp ve adımızın Burdur tarihinde iyi şeyler yapmış bir meclis üyeleri ve başkanı olarak anılmasını yürekten temenni ediyorum. 

İnşallah uyum içerisinde çalışıp, bize vatandaş tarafından verilen bu görevi layığıyla yapıp bitirebilmeyi de temenni ediyorum. Hepinize tekrar hayırlı olmasını diliyorum. En başta şehrimiz olmak üzere ülke genelinde yapılan yerel seçimlerin  bundan sonraki süreçte ülkemizin geleceğine olumlu katkılar vererek, ülkemizin gelişiminde daha fazla yol katedilmesine inşallah yol açar diye düşünüyorum. Hepimize bu görevin hayırlı olmasını ve başarılar diliyorum.” dedi.

burdurwebmedya
KÖŞE YAZARLARI

Copyright@ Burdurweb.com | 2010 - 2019 | Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları sitemize ve AA haber ajansı kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.